29.10.2016 16:41

Kingdom Hearts w odnowionej wersji trafi na PlayStation 4

To najlepsza okazja, aby rozpocząć od początku niezapomnianą przygodę zanim wyjdzie Kingdom Hearts 3. Podrasowane graficznie gry z klasycznej serii pojawią się w 2017 roku.

 Kingdom Hearts w odnowionej wersji trafi na PlayStation 4
foto: kadr z wideo

Square Enix postanowił uczcić piętnastą rocznicę Kingom Hearts. Pierwsza gra serii ukazała się w Japonii 28 marca 2002 roku i sprzedała się w nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy, dlatego studio zapowiedziało, że w marcu 2017 roku wyda Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX. Kolekcja o urzekającym tytule będzie zawierać sześć tytułów, w tym dwie podstawowe gry z serii, której autorem jest Tetsuya Nomura oraz ich spin-offy. Sony wraz Disney'em ujawniły tę informację podczas Paris Games Week.

Wraz z wydaniem kolekcji „remixów” właściciele PlayStation 4 oraz wielbiciele Kingdom Hearts będą mogli zagrać w niemal każdą odsłonę serii na tej konsoli. Dla wielu osób będzie to zapewne pierwsza (i najlepsza) okazja, aby zapoznać się z tymi klasycznymi pozycjami i przeżyć przygodę razem z głównym bohaterem serii, Sorą podczas jego poszukiwań, w trakcie których spotka bohaterów Disney'a, Final Fantasy czy The World Ends with You.

Kingdom Hearts 2.8 Final Chapter Prologue HD pojawi się na PlayStation 4 dwa miesiące wcześniej, już 24 stycznia 2017 roku i będzie zawierał Dream Drop Distance, χ Back Cover oraz nową przygodę, 0.2: Birth by Sleep - A Fragmentary Passage. Bohaterką tego nowego epizodu rozgrywającego się po wydarzeniach z Birth of Sleep będzie Aqua:

Kolejny zwiastun porównuje pamiętne momenty z gier w wersji oryginalnej oraz z zapowiadanego wydania, podrasowanego graficznie. Pokazane gry to między innymi Kingdom Hearts, Kingdom Hearts 2 oraz Birth by Sleep. Odnowiony, podobno „finalny mix” wersji tych gier, a także Re:Chain of Memories będą zawarte w zestawie przeznaczonym dla użytkowników PlayStation 4. Do tego dostaniemy odświeżone filmy 358/2 Days oraz Re:coded. Według Square Enix kompilacja zapewni graczom ponad 150 godzin rozrywki.

Na oficjalnym Twitterze serii pojawiło się też zapewnienie, że gry będą wydane na jednym dysku i mają działać płynnie w 60 klatkach na sekundę:

Reasumując, zawartość zestawu będzie prezentować się następująco:

Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX:

  • Kingdom Hearts Final Mix
  • Kingdom Hearts Re:Chain of Memories
  • Kingdom Hearts 358 oraz Kingdom Hearts 2 Days (odświeżone filmiki w HD)

Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX:

  • Kingdom Hearts 2 Final Mix
  • Kingdom Hearts Birth by Sleep Final Mix
  • Kingdom Hearts Re:coded

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX będzie dostępny na japońskim rynku od 28 marca 2017 roku, czyli dokładnie po 15 latach od tamtejszej premiery na PlayStation 2 pierwszej z gier serii. Produkt pojawi się w Europie z lekkim opóźnieniem - będzie można w niego zagrać od 31 marca 2017 roku.

Zapowiedziany jeszcze w 2013 roku Kingdom Hearts 3 wyjdzie na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, jednak data jego premiery nie została jeszcze podana. Będzie to pierwszy pełnoprawny tytuł w serii od 2005 roku.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry