20.12.2016 11:13

Kolejna gra o Batmanie zamiast skasowanego Suicide Squad

Nawet nie wiedzieliście, że powstawała gra Suicide Squad? No to już nie powstanie. Jest jednak w całej tej sytuacji i pewien pozytywny aspekt...

Kolejna gra o Batmanie zamiast skasowanego Suicide Squad
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Jeszcze do niedawna oficjalna gra komputerowa czy wideo stanowiła nieodłączny element kampanii promocyjnej każdego szanującego się kinowego megahitu. Na ogół były to sklecone naprędce, mizerne produkcje, które nawet specjalnie nie ukrywały, że pod pretekstem znanej marki żerują tylko na naszych portfelach. Na szczęście marketingowcy poszli po rozum do głowy i takich produkcji mamy już coraz mniej.

Zastąpiły je o wiele bardziej rozbudowane, szlifowane latami produkcje, czego przykładem są m.in. uniwersa „Gwiezdnych wojen” czy Batmana, które dało graczom w ostatnich latach całą serię wysoko ocenianych tytułów z serii Batman: Arkham. Okazuje się, że prawdopodobnie podobny tytuł miał towarzyszyć filmowi „Legion samobójców”.

Według najświeższych doniesień studio Warner Bros. Games Montreal przez ostatnie dwa lata pracowało nad pełnoprawną produkcją Suicide Squad. Choć gra nie została nawet oficjalnie zapowiedziana, jej istnienie potwierdziło trzech pracowników firmy, sugerowały ją też plotki, które nasiliły się w okolicach premiery filmu.

O samym tytule wiemy niewiele. Jak można się domyślić z samej formuły kinowego obrazu, pozwoliłby on najprawdopodobniej wcielić się w zespół antybohaterów i zawierałby rozbudowany tryb rozgrywki dla wielu graczy w formie kooperacji. Według doniesień pracowników produkt nie spotkał się jednak z przychylnym przyjęciem dyrektorów studia i anulowali oni projekt. Zamiast pełnowymiarowego tytułu na konsole i PC, gracze otrzymali mobilną grę Suicide Squad: Special Ops.

W zaistniałej sytuacji studio WB Games Montreal poświęciło teraz swoje siły przerobowe kolejnej produkcji spod znaku Batmana, w której głównym bohaterem będzie Damian Wayne. Gra miała zostać oficjalnie zapowiedziana na początku grudnia 2016 roku, tak się jednak dotąd nie stało.

Wszystkie te komplikacje wskazują, że najwyraźniej WB Games Montreal nie przechodzi obecnie najlepszych chwil. Założone w 2010 roku studio pożegnało się już w ostatnich miesiącach ze swoim dyrektorem, Martinem Carrierem, a także producentem wykonawczym, Reidem Schneiderem. Firmą kieruje obecnie Stephane Roy, który pracował wcześniej przy grze Deus Ex: Mankind Divided.

Żałujecie, że gra Suicide Squad została skasowana?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Suicide Squad Batman