10.05.2018 13:48

Konami zapowiedziało „Pro Evolution Soccer 2019”

Twórcy pokazali pierwszy teaser produkcji, w którym potwierdzili 2 wersje gry oraz zapowiedzieli, że w PES 2019 pojawią się licencje na nowe ligi piłkarskie, do których Konami wcześniej nie miało praw.

Konami zapowiedziało „Pro Evolution Soccer 2019”
foto: materiały prasowe

Po burzy jaką w sieci wywołało ogłoszenie UEFY dotyczące zakończenia współpracy z marką „Pro Evolution Soccer”, wielu fanów zaczęło skreślać produkcję, twierdząc, że brak licencji na Ligę Mistrzów i Ligę Europy skutecznie odbiera PES-owi szanse na przetrwanie. Konami postanowiło jednak pokazać, że utrata praw do największych klubowych rozgrywek na świecie wcale nie jest dla nich końcem świata.

Deweloperzy 9 maja 2018 roku udostępnili pierwszy oficjalny teaser „Pro Evolution Soccer 2019”, w którym zapowiedzieli dwie różne wersje gier - edycję standardową z Philippem Couthinho z FC Barcelony na okładce oraz wersję legendarną z Davidem Beckhamem zdobiącym pudełko z grą:

Zmiany w Pro Evolution Soccer

Konami zapowiedziało również, że w produkcji pojawią się nowe, licencjonowane ligi ze świata futbolu, nie potwierdzili jeszcze natomiast jakie konkretnie. Zdradzili za to, że wśród legend obecnych w specjalnej edycji gry znajdą się tacy zawodnicy jak Johan Cruyff, Paulo Maldini, Patrick Viera, Pavel Nedved, Diego Maradona, Roberto Carlos, czy Oliver Kahn.

Zapowiedziano również oczywiście poprawienie grafiki w nowym „Pro Evo Soccer” - Konami zapowiedziało, że gra będzie obsługiwała tryb 4K HDR na każdej z platform, na której będzie dostępna. Ma to zagwarantować jak największy realizm w trakcie rozgrywki. Potwierdzono również, że PES wciąż będzie współpracował z takimi klubami jak FC Barcelona, Liverpool, czy AC Milan.

Premiera „Pro Evolution Soccer 2019” odbędzie się już 30 sierpnia 2018 roku. Gra pojawi się na konsolach Playstation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry