14.11.2016 15:36

Kup figurki bohaterów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Producent zabawek Funko ostatnio nie zwalnia tempa i zalewa fanów rocka, filmów, seriali i gier coraz to nowymi produktami ze świetnie przyjmowanej serii POP! Vinyl. Tym razem pojawił się polski akcent w formie figurek z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Kup figurki bohaterów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
foto: materiały prasowe

Miniaturowe wersje kluczowych bohaterów gry na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego do sprzedaży trafią już w styczniu 2017 roku. Dzięki zabawie tymi postaciami fani z pewnością umilą sobie oczekiwanie na premierę Gwinta, którego wersja beta niedawno wystartowała.

Wśród figurek znajdzie się sześć postaci z gry. Będą to:

  • Geralt z Rivii - osławiony mistrz wiedźmiński, znany jako Rzeźnik z Blaviken oraz Gwynbleidd,
  • Ciri - przybrana córka Geralta, dziecko niespodzianka, dziecko Starszej Krwi,
  • Eredin - król Dzikiego Gonu,
  • Yennefer z Vengerbergu - pachnąca bzem i agrestem czarodziejka o kruczoczarnych włosach, ukochana wiedźmina w sadze Andrzeja Sapkowskiego o niebywale trudnym charakterze,
  • Triss Merigold - rudowłosa czarodziejka pomyłkowo uznana za zmarłą w bitwie pod Sodden, która nie potrafi odmówić sobie romansu z Białym Wilkiem, partnerem jej przyjaciółki z Loży Czarodziejek.

Dzięki takiemu prezentowi na nowy rok fani przygód Geralta i jego wiernych przyjaciół będą mieli możliwość małym kosztem nakręcić własną adaptację historii o wiedźminie. Niewątpliwym plusem tego jest fakt, że nie trzeba szczególnie się starać, aby zmontowany filmik okazał się być lepszy od nieszczęsnego filmu, który pojawił się na ekranach kin w 2001 roku.

Szkoda tylko, że jedni z najbliższych przyjaciół Białego Wilka, Jaskier i Zoltan Chivay zostali pominięci przez Funko. Miejmy jednak nadzieję, że firma prędko zrozumie ten niewybaczalny błąd i wypuści drugą serię figurek, w której nie zapomni o wesołej kompanii towarzyszącej Geraltowi podczas jego egzystencjalnych rozterek i krwawych potyczek o los Królestw Północy.

Oprócz figurek ze świata Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu pokazywaliśmy także sporo innych zabawek wydawanych przez Funko w serii POP! Vinyl:

Wzbogacicie swoją kolekcję Wiedźmina 3 o te śliczne przedstawienia kluczowych bohaterów gry?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry Galeria