04.09.2017 12:25

Lara Croft wraca piękniejsza w fanowskiej produkcji

Lara Croft bardzo mocno działała na wyobraźnię graczy. Widać to po latach, gdy entuzjaści postanowili odtworzyć drugą część przygód archeolog, tym razem prezentując uznawaną za ucieleśnienie kobiecości postać z drobnymi i obfitymi detalami.

Lara Croft wraca piękniejsza w fanowskiej produkcji
foto: materiały prasowe

Zaczęło się niewinnie, od ogłoszenia w sieci chęci zrobienia odświeżenia darzonej sentymentem gry. Projekt Tomb Raider: The Dagger of Xian zainteresował entuzjastów, którzy w 2016 roku wzięli się ostro do pracy.

Owocem ich starań jest gra odtworzona z pietyzmem z wykorzystaniem możliwości silnika Unreal Engine 4 – nie trzeba przekonywać, że w stosunku do pierwowzoru, grafika prezentuje się o niebo atrakcyjniej, a Lara Croft porusza się z jeszcze większą gracją.

Ukończenie projektu to co prawda jeszcze pieśń przyszłości, autorzy podzielili się jednak pierwszymi owocami swojej pracy - wersją demonstracyjną Tomb Raider: The Dagger of Xian zawierającą finalną wersję pierwszej jaskini.

Na pierwszy rzut oka trudno zorientować się, że tytuł został stworzony przez internetowych zapaleńców, a nie przez studio dysponujące grubymi milionami dolarów:

Co ciekawe, nadanie Larze Croft zdecydowanie okrąglejszych kształtów nie wszystkim fanom dzielnej pani archeolog przypadło do gustu – żartobliwie deklarują oni, że „prawdziwe kobiety mają trójkąty”. Czyli wyglądają tak:

foto: zrzut ekranu

W wizji entuzjastów Lara Croft prezentuje się natomiast w taki sposób:

foto: materiały prasowe

Wersję demo gry, pozwalające na zabawę Larą w pierwszej jaskini, można już pobrać – została udostępniona na stronie projektu.

Wymagania sprzętowe są nieco wyższe, niż w przypadku oryginału – autorzy rekomendują 4 (a lepiej 8) GB RAM, kartę graficzną DX11 z 2 GB VRAM oraz Windows 7 w wersji 64-bit.

Tomb Raider: The Dagger of Xian to nie jedyny fanowski projekt skupiający się na Larze Croft – dzięki inicjatywie OpenTomb można zagrać w pierwszą część cyklu wprost w przeglądarce internetowej.

Którą Larę Croft wolisz?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry