26.10.2016 11:30

Legia wchodzi w e-sport

Legia może zostać mistrzem świata  - warszawski klub sportowy powołuje sekcję e-sportową. Pierwszy turniej – oczywiście w grę FIFA 17 – odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2016 roku.

Legia wchodzi w e-sport
foto: materiały prasowe

Podczas zawodów Legia eSports Cup 2016 zadebiutuje sekcji sportów elektronicznych Legii Warszawa. Kadra e-sportowa zacznie swoje zmagania zgodnie z duchem macierzystego klubu, rozgrywając mecze piłkarskie.

Wiadomo już, kim będą rywale nowych zawodników Legii. W inauguracyjnych spotkaniach e-sportowcy zmierzą się z reprezentacjami Manchesteru City, Schalke 04 Gelsenkirchen, VfL Wolfsburg, Ajaksu Amsterdam, Valencii, Paris Saint-Germain oraz Sportingu Club de Portugal. Chodzi oczywiście o reprezentantów sekcji e-sportowych.

FIFA 17 ma być tylko jednym z tytułów, w jakich rywalizować będą drużyny. Klub nie podał jednak jeszcze pełnego spisu gier, wstrzymuje się także z przedstawieniem swoich e-reprezentantów (zapewne będą to gracze znani na e-sportowej scenie). Wiadomo za to, jak przebiegać będą rozgrywki.

"

Turniej zostanie rozegrany równolegle na czterech stanowiskach: najpierw drużyny będą rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym, następnie rozpocznie się faza finałowa w formie pucharowej, w której przegrany będzie odpadał z dalszej rywalizacji. Na zwycięzców i laureatów czekają nagrody w wysokości 3500 euro. Jednym z prowadzących turniej będzie Łukasz „Juras” Jurkowski, znany z roli spikera na meczach Legii Warszawa. "

Wiadomo za to, że za kilka tygodni – dokładnej daty nie podano – Legia Warszawa zamierza zdradzić szczegóły swojej e-sportowej ofensywy.

Na razie klub stara się podgrzewać atmosferę przed turniejem, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego przy Łazienkowskiej 3. O wydarzeniu opowiada Wiktora Cegła, dyrektor marketingu Legii Warszawa. 

"

Po raz pierwszy na świecie na turniej sportu elektronicznego przyjedzie tak wiele oficjalnych drużyn czołowych światowych klubów piłkarskich. Jest to efekt naszych wielomiesięcznych wysiłków, konsultacji i dialogu z przedstawicielami klubów zagranicznych, które pragną rozpocząć działania w przestrzeni e-sportu. "

Wejście jednego z największych polskich klubów na scenę elektronicznego sportu pokazuje, że gry komputerowe stają się coraz ważniejszą (i zapewne dochodową) areną rywalizacji, a turnieje – na przykład rozgrywany w Katowicach Intel Extreme Masters – cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością.

Piszecie się na e-Żyletę?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry