30.11.2016 15:35

Lego stworzyło własną grę w stylu Minecrafta

Uwielbiacie konstruować budynki z klocków Lego, ale Waszym najgorszym koszmarem jest nastąpienie na zapomniany klocek bosą stopą? Warner Bros. ma rozwiązanie tego problemu - nadchodzi Lego Worlds.

Lego stworzyło własną grę w stylu Minecrafta
foto: materiały prasowe + Hrabia pejnta

Rozgrywka w Lego Worlds, zapowiadanym tytule sygnowanym przez duńskiego producenta zabawek ma przypominać tę znaną z bestsellerowego Minecrafta, który przyniósł jego twórcy, Markusowi Perssonowi, miliony dolarów zysku.

Gra ma oferować ciekawe połączenie między uniwersum plastikowych ludzików i budowaniem z bloczków, które znamy z Minecrafta. Biorąc pod uwagę niebywałą popularność tych marek, taki projekt musiał się przydarzyć prędzej czy później.

Warner Brothers, który jest dystrybutorem gry, jeszcze latem 2016 roku wypuścił w ramach Steam Early Access wczesną wersję gry, aby zebrać opinie graczy przed wydaniem finalnej wersji tytułu. Po kilku miesiącach, gigant branży rozrywkowej podał oficjalny termin premiery - odbędzie się ona 24 lutego 2017 roku na PlayStation 4, XBoxa One oraz w serwisie Steam.

Podczas przygody w świecie Lego gracze będą mieli możliwość dostosowania postaci do swoich potrzeb i preferencji estetycznych. Pojawi się też możliwość jazdy rozlicznymi pojazdami. Oprócz tego, co oczywiste ze względu na ewidentne nawiązania do Minecrafta, będziemy mogli zbudować w zasadzie dowolną rzecz, która nam się wymarzy.

Gra zapewnia również interakcję z innymi postaciami oraz ogromny zasób przedmiotów i narzędzi, które napotkamy na naszej drodze do miana mistrza budowniczego. Dla oczekujących mocnych wrażeń nawet w świecie Lego przewidziano nawet zadanie związane z inwazją zombie, z którą pewien farmer nie jest w stanie uporać się bez wydatnej pomocy ze strony gracza.

Zobaczcie poniżej, jak będzie wyglądało nadchodzące Lego Worlds:

Taka wersja klocków Lego ma jedną ogromną przewagę nad klasycznymi, pudełkowymi zestawami legendarnej duńskiej marki - po skończonej zabawie z pewnością nie nadepniemy na jeden z zagubionych, podstępnie czyhających na nasze nieosłonięte stopy klocków, czym znacznie oszczędzimy sobie bólu, który zna każdy miłośnik plastikowych konstrukcji.

Właściciele PlayStation 4 otrzymają od twórców bonus w postaci ekskluzywnego DLC Lego Agents, który będzie zawierał dodatkowe postaci, pojazdy i bronie.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry