04.08.2016 14:23

Letnie igrzyska w Overwatch rozpoczęte

Amerykańska firma tworząca gry komputerowe przygotowała pierwsze wydarzenie sezonowe w swojej najnowszej grze z gatunku first-person shooter.

Letnie igrzyska w Overwatch rozpoczęte
foto: kadr z wideo

Blizzard przyzwyczaił swoich graczy – w szczególności fanów tytułu World of Warcraft – do różnorodnych wydarzeń, czy to z okazji Halloween, Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Oktoberfestu i innych. Podobną strategię kultywuje również w grze Overwatch, o czym wspomina przedstawicielstwo firmy:

"

To nasze pierwsze sezonowe wydarzenie w Overwatch, jednak na widnokręgu już widać zarysy kolejnych! Nie możemy wam obecnie ujawnić szczegółów, ale w przyszłości możecie się spodziewać kolejnych limitowanych edycji przedmiotów w skrzynkach z łupami oraz nowych trybów gry. "

„Rozciągnijcie ścięgna, rozgrzejcie mięśnie i zwiększcie głośność. Zaczęły się letnie igrzyska w Overwatch” – zachęca do udziału w grze Blizzard. Wydarzenie będzie trwać przez następne 3 tygodnie, do 22 sierpnia 2016 roku. Gracze po ściągnięciu aktualizacji będą mogli wybrać się ze znajomymi na boisko w najnowszej „Rozróbie: Futbolúcio”.

To futurystyczna wersja piłki nożnej w formule meczu 3 na 3 z udziałem „ulubionego, żonglującego nutami Brazylijczyka”. Drużyny mogą zmierzyć się na pięknym Estádio das Rãs – „Stadionie Żab” – położonym w samym sercu Rio de Janeiro. Dynamikę gry mają zwiększać trampoliny. Jak przystało na ideę piłki nożnej, gracze będą walczyc o zwycięstwo uderzając w futbolówkę, ślizgając się, blokując, skacząc i tańcząc. Wygra ten zespół, któremu w czasie 4 minut uda się strzelić więcej bramek.

Wszystkie zdobyte lub kupione skrzynki z łupami będą miały nowy wygląd, a w ich wnętrzu będzie można znaleźć wiele niespotykanych dotychczas przedmiotów ozdobnych, upamiętniających letnie igrzyska w Overwatch. Wśród nich znajdziemy grafitti, emotki, zwycięskie pozy, prezentacje zagrań, portrety graczy i „niezwykłe skórki” – jak zapewnia producent.

Jednak przedmiotów nie będzie można kupić za kredyty. Za to Blizzard przekonuje jednak, że w sezonowej skrzynce z łupami każdy na pewno znajdzie przynajmniej jeden przedmiot z kolekcji letnich igrzysk 2016.

W wydarzeniu można brać udział w grze Overwatch, która jest dostępna na PC, Playstation 4 i Xbox One. Wracając do rzeczywistości – ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 będzie miała miejsce 6 sierpnia 2016 roku.

Będziecie rywalizować w letnich igrzyskach Overwatch?

Tagi: #Gry