21.11.2017 16:42

MDK za darmo na GOG

GOG zamienia się na chwilę z powrotem w Good Old Games – przygotowując się na oblężenie serwerów z okazji Czarnego Piątku sklep udostępnił MDK za darmo.

MDK za darmo na GOG
foto: zrzut ekranu

Ta gra wywołała w swoich czasach niezłe poruszenie. Jej premiera odbyła się w 1997 roku, co niestety trudno przeoczyć patrząc się na oprawę, jednak to co najważniejsze, czyli gry walność i oryginalność zastosowanych pomysłów, można docenić i dziś.

Dla twórców MDK było sposobem na odreagowanie pracy nad bardzo grzecznymi, przyjaznymi, kreskówkowymi i familijnymi tytułami, jakie robili wcześniej – Alladyna, Księgę Dżungli, czy serią Earthworm Jim.

Ciekawostką – wykorzystywaną w czasie kampanii reklamowej także w Polsce – jest fakt, że autorzy nie podali nigdy oficjalnego rozwinięcia tytułu. Murder Death Kill był nazwą roboczą, która nie została ostatecznie przyjęta jako obowiązująca (powodem była chęć sprzedawania zabawek z postaciami z gry) – zamiast tego twórcy gry dali graczom dowolność interpretacji.

Skorzystali z niej spece od marketingu, dzięki czemu w reklamach MDK w Polsce wspominano między innymi Marsjanie Doją Kozy czy Mohikanie Demolują Koszary.

Fabuła gry jest prosta – Obcy najechali i zniszczyli Ziemię, przyszedł czas, żeby odpłacić im pięknym za nadobne. Ostatnią nadzieją ludzkości stał się dozorca, zaopatrzony w hełm z wbudowanym karabinem snajperskim, dysponującym możliwością robienia stukrotnego powiększenia.

Twórcy MDK starali się, żeby gra była innowacyjna, a poszczególne scenerie (powstało ich 6) znacznie różniły się od siebie.

Żeby dodać grę za darmo do swojej biblioteki na GOG, wystarczy kliknąć baner pojawiający się na stronie głównej serwisu.

Które rozwinięcie MDK najbardziej się Wam podoba?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry