07.12.2016 09:36

Mads Mikkelsen o Death Stranding: Zrozumiałem tylko część fabuły

Mads Mikkelsen wypowiedział się na temat udziału w projekcie Hideo Kojimy, Death Stranding. Duński aktor nie ukrywał, że sam nie do końca rozumie, co dzieje się w pokazanym niedawno zwiastunie gry z jego udziałem.

Mads Mikkelsen o Death Stranding: Zrozumiałem tylko część fabuły
foto: Georges Biard / CC BY-SA 3.0 + kadr z wideo

Nie zrozumieliście, co dzieje się w nowym zwiastunie gry Death Stranding, w której wystąpi znany z roli Daryla Dixona w „The Walking Dead”, Norman Reedus oraz Mads Mikkelsen? Nic dziwnego, bo duński aktor przyznał, że on sam też nie do końca wie, o co chodzi w zapowiedzi najnowszego tytułu japońskiej legendy branży gier komputerowych.

Mads Mikkelsen przyznał, że dołączył do projektu po obejrzeniu pierwszego trailera Death Stranding, w którym wystąpił Norman Reedus. Tamten krótki zwiastun pokazany podczas targów E3 zrobił na aktorze ogromne wrażenie:

"

Pomyślałem, że to było widowiskowe, choćby z aktorskiego punktu widzenia. Emocje, odczucia, jakie zapewnia i zmysłowość w tym, co robi. Nawet nie będąc graczem pomyślałem, że to, co robi jest szalone. Niesamowicie mi się podobało. "

Zauważył także, że nie tylko nie zdawał sobie sprawy z tego, kim jest Hideo Kojima, ale też nie do końca zdaje sobie sprawę, jak będzie wyglądać fabuła gry, choć japoński twórca opowiedział mu o niej. Oczywiście nawet, gdyby pojął fabułę, nie zdradziłby jej szczegółów już teraz.

"

To bardzo intrygujące. Cóż, znacie Kojimę. To bardzo błyskotliwy człowiek. Mam na myśli... rzeczy, o których mi opowiedział? Zrozumiałem tylko część z tego. Było tam wiele sytuacji, w których myślałem: „Co?! ”. Muszę to zobaczyć, zanim zrozumiem, ponieważ w Death Stranding, on tworzy coś zupełnie nowego. "

Jak widać, nie tylko większość widowni podczas The Game Awards 2016, gdzie pokazano trailer z udziałem Madsa Mikkelsena po raz pierwszy była zagubiona w wypadkach przedstawionych na ekranie.

Duńczyk, choć nie jest graczem jest miłośnikiem opowieści o zombie. Co w tematyce zombie aktor lubi najbardziej?

"

Uwielbiam oglądać „The Walking Dead”. Naprawdę. Jest w tym coś tak bardzo fascynującego, że gdy zombie poruszają się wystarczająco wolno, w zasadzie masz ochotę żyć w tym świecie, rozumiesz? "

Gdyby ktoś jednak nie zrozumiał, o co chodzi serialowemu „Hannibalowi”, aktor wyjaśnił wszystko w prostych, żołnierskich słowach:

"

Bo możesz porąbać ich na je*ane kawałeczki! "

Choć Mads Mikkelsen nie uważa się za gracza, ma już doświadczenia z technikami motion capture, z których korzysta Death Stranding. Artysta nabył wprawy w tym względzie na planach kręconych niedawno filmów „Łotr 1” oraz „Doctor Strange”.

Rola w produkcji przygotowywanej przez Hideo Kojimę będzie pierwszym występem aktora w grze komputerowej nie licząc użyczenia głosu w komputerowym „Quantum of Solace”.

Mimo niewielu doświadczeń z branżą wirtualnej rozrywki, aktor znany m.in. z roli Le Chiffre w „Casino Royale” uważa, że Japończyk wykonuje niesamowitą pracę:

"

W pewien sposób, on tworzy filmy. Tworzy swoje własne światy i pozwala nam być reżyserem, w pewien sposób. "

Poniżej znajdziecie dwa dotychczasowe zwiastuny z nadchodzącego tytułu:

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Death Stranding pojawi się w sprzedaży. Najpierw wyjdzie na PlayStation 4 i prawdopodobnie niewiele później pojawi się także na PC. Bezpiecznie jest zakładać, że tytuł ukaże się w okolicach 2019 roku.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry