25.04.2019 14:08

Mario Kart Tour - ruszyły zapisy do beta testów mobilnej gry wyścigowej od Nintendo

Niektórzy gracze będą rzucać w przeciwników skórkami od bananów już w maju 2019 - zamknięta beta Mario Kart Tour coraz bliżej.

mario kart
foto: flickr.com/CC0

Mario Kart Tour to mobilny spin-off legendarnej serii zapowiedziany na początku 2018 roku. Powiedzieć, że od oficjalnej zapowiedzi Nintendo nie zdradziło wiele na temat samej produkcji to jak nic nie powiedzieć. Aż do końca kwietnia 2019 gracze nie zobaczyli nawet jednego screena z gry, a jedyna informacja, jaką na jej temat dostali mówiła o tym, że premiera została przełożona z marca 2019 na lato.

gameboy
gameboy
Przeczytaj także 30-lecie Game Boya - w jaki sposób zmienił granie?

Nintendo zaprasza do zamkniętej bety Mario Kart Tour

25 kwietnia 2019 roku Nintendo potwierdziło, że już od maja użytkownikom zostanie oddana do dyspozycji zamknięta beta Mario Kart Tour. Zapisy do niej trwać będą do 7 maja 2019 roku i są dostępne tylko dla graczy z Androidem. Oczywiście, ostatecznie produkcja pojawi się również na urządzeniach Apple.

"

Zamknięta beta to test aplikacji, nad którą cały czas trwają prace. Udostępniamy ją użytkownikom, żeby finalny produkt był jeszcze lepszej jakości. "

- pisze Nintendo na oficjalnej stronie gry. Co więcej, nie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w becie. Jak czytamy dalej:

"

Liczba graczy, którzy będą mogli wziąć udział w testach beta jest ograniczona. Jeśli zgłoszeń będzie więcej niż miejsc - tych, którzy pomogą nam w testach wybierzemy losowo. "

Beta-testy Mario Kart Tour potrwają od 22 maja do 4 czerwca. Do tego czasu - nie dowiemy się o grze prawdopodobnie nic nowego. W testach będą mogli wziąć udział jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Japonii. Polacy muszą poczekać na finalną wersję gry.

Crash Team Racing Nitro-Fueled
Crash Team Racing Nitro-Fueled
Przeczytaj także Crash wraca za kierownicę z obrotami podkręconymi na maksa

Nintendo na rynku gier mobilnych

Oprócz sporego sukcesu na rynku mobilnym za sprawą Switcha, japońska firma nie rezygnuje też z wydawania gier na smartfony.

"

Na razie planujemy wydać na smartfony Dr. Mario World i Mario Kart Tour. Ponadto, cały czas będziemy wspierać aplikacje, które już wydaliśmy. "

- pisze Nintendo w poście na blogu. Chodzi tutaj o Super Mario Run oraz Animal Crossing: Pocket Camp, wydane wspólnie ze studiem DeNA. Również i Mario Kart Tour będzie ich wspólnym dzieckiem. Za Dr. Mario World, zapowiedziane na 2019 rok, Nintendo weźmie się już samodzielnie.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Gry