29.03.2019 18:51

Masz Amazon Prime? Dostaniesz darmowy rok Nintendo Switch Online

Twitch pod koniec marca ogłosił, że wszyscy subsrybanci Twitch Prime otrzymają za darmo roczny dostęp do Nintendo Switch Online.

nintendo
foto: shutterstock

Nintendo Switch Online to usługa, która nie tylko pozwala na grę online na Switchu, ale również m.in. daje dostęp do sporej biblioteki gier na NES-a, w które jej subskrybanci mogą zagrać na nowej konsoli od Nintendo. Pod koniec marca 2019 roku Amazon, który jest właścicielem Twitcha, ogłosił, że każdy, kto korzysta z usługi Amazon Prime lub Twitch Prime otrzyma za darmo dostęp do Nintendo Switch Online na rok.

oculus
oculus
Przeczytaj także Wirtualna rzeczywistość: nowe gogle VR od Facebooka - Oculus Rift S

Sukces Nintendo Switch

Chyba można założyć, że sukces Switcha zaskoczył nawet samo Nintendo. Na konsolę wychodzą coraz to nowe gry, a sam projekt jest rozwijany chociażby przez zestawy VR czy inne akcesoria. Nie dziwi zatem promocja, którą Nintendo przygotowało razem z Twitchem. Każdy użytkownik, który subskrybuje usługę Amazona będzie mógł za darmo grać na Switchu przez najbliższe 12 miesięcy.

Co więcej, promocja obejmuje też użytkowników, którzy już są subskrybantami Nintendo Switch Online - w takim wypadku okres promocyjny zostanie dodany do ich kont.

Oprócz możliwości grania w sieci, Nintendo Switch Online to też szereg innych korzyści. Wymienić należy tutaj dostęp do bogatej biblioteki gier na NES-a, czy też ekskluzywnych dla usługi tytułów - jak Tetris 99 chociażby. Promocja na usługę cieszy tym bardziej, że kilka dni przed jej startem zaprezentowanych zostało kilkanaście nowych tytułów na Switcha - głównie gry niezależne, w których oferuje tryb multiplayer.

Duke Nukem w Bulletstorm
Duke Nukem w Bulletstorm
Przeczytaj także Bulletstorm: Duke of Switch Edition – polska rozwałka na konsoli Nintendo

Promocja Amazon Prime - kiedy i jak?

Nie dostaniemy 12 miesięcy Nintendo Switch Online od razu - odbywać będzie się to w dwóch ratach. Za pierwszym razem, otrzymamy darmowe trzy miesiące, a po ich upływie, kolejne dziewięć. Amazon chce się w taki sposób zabezpieczyć przed januszami, którzy wykorzystaliby darmowy miesiąc usługi Prime do odebrania prezentu.

W promocji możemy wziąć udział do 20 września 2019 roku.

Marcin Czajkowski