09.01.2019 11:36

Metro rusza na Exodus w zwiastunie fabularnym gry

Świat Metra znacznie rozszerza się w grze Metro Exodus – opublikowano właśnie zwiastun, w którym można zobaczyć potwory czekające na graczy na otwartej przestrzeni. Zarówno mutantów, jak i ludzi.

Metro Exodus
foto: materiały prasowe

Uniwersum Metro 2033 pięknie się rozrasta – już 15 lutego 2019 gracze otrzymają możliwość wyjścia poza bezpieczne(?) schronienie moskiewskiego metra i sprawdzenie, co dzieje się w postapokaliptycznym świecie.

Dzięki zwiastunowi fabularnemu mamy okazję rzucić okiem na kłopoty i problemy, które czekają na graczy – zdaje się, że największymi potworami czyhającymi na życie i godność prowadzonych postaci będą jak zwykle ludzie.

Dla części ocalałych wyjście poza klaustrofobiczne tunele metra to pierwsza okazja na zobaczenie, jakie kiedyś prezentował się ludzki świat – sądząc po dopracowaniu graficznym widocznym na zwiastunie, będzie co oglądać.

Metro Exodus – postapokaliptyczny rosyjski świat

Gracz zwiedzać będą 4 rozległe otwarte tereny, zmagając się ze zmianami, jakie wymusiły na ludziach ponad 20 lat starania się o przetrwanie w świecie zniszczonym wojną atomową.

Metro Exodus pozostaje wierny tradycjom serii – to strzelanka, w której duży nacisk kładziony jest na pokazywaną graczom historię. Walka i ukrywanie się zostało połączone z elementami survival horroru – ta formuła zdecydowanie spodobała się graczom, którzy w uniwersum Metro 2033 zakochali się po przeczytaniu książki Dmitrija Głuchowskiego.

4A Games udostępniło zwiastun także w oryginalnej, rosyjskiej wersji językowej:

Gra miała ukazać się 22 lutego 2019, ale prace nad Metro Exodus toczyły się szybciej, niż oczekiwano, dzięki czemu właściciele PlayStation 4, Xbox One oraz PC będą mogli zanurzyć się w świecie Metra o tydzień wcześniej.

Czytaliście Metro 2033?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry