11.10.2018 11:34

Microsoft otworzył konkurs na projekt Parku Centralnego w Warszawie

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie od lat budzi kontrowersje – część mieszkańców stolicy chce go wyburzyć, część pozostawić jak jest. Do dyskusji o zagospodarowaniu ścisłego centrum Warszawy włączył się Microsoft, ogłaszając konkurs na zaprojektowanie Parku Centralnego w Minecrafcie.

Stolica do sześcianu
foto: materiały prasowe

Akcja nosi nazwę „Stolica do sześcianu” - udział w niej mogą wziąć dzieci, które biegle posługują się blokami w Minecrafcie. W konkursie można wygrać nie tylko sławę – nagroda główna to Surface Go, któremu mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska.

Celem młodych projektantów nie jest zaoranie PKiN i postawienie na jego zgliszczach parkowych atrakcji – Microsoft zachęcą do podzielenia się wizją zagospodarowania terenów przez Pałacem, głównie Placu Defilad, który dziś jest betonową pustynią.

"

W ramach akcji „Stolica do sześcianu” Microsoft Polska, wspólnie z partnerem akcji i organizatorem konkursu, firmą MindCloud (Ogólnopolską Szkołą Programowania i Rozwoju Cyfrowych Kompetencji Dzieci), zachęcają młodych graczy do zbudowania z charakterystycznych bloków Minecraft ich własnej wizji parku przed Pałacem Kultury i Nauki. Konkurs potrwa do 30 października 2018, a wyniki zostaną ogłoszone 3 listopada 2018. "

minecraft_park_centralny_02

Stolica do sześcianu – konkurs na Park Centralny w Minecrafcie

Pierwsze prace zostały zgłoszone podczas inauguracji konkursu w siedzibie głównej Microsoft Polska. Młodzi adepci urbanistyki postawili na dość niekonwencjonalne pomysły.

"

Najmłodsi, w zaprogramowanym Parku Centralnym, widzą wesołe miasteczko, sklepy z kwiatami, lodowy tor gokartowy i nowe kamienice. "

Mapę do rozbudowy, z pieczołowicie odtworzonym Pałacem Kultury i Nauki, można pobrać ze strony konkursowej.

Organizatorzy nie zdradzili, czy będą lobbować za wcieleniem w życie zwycięskiego projektu i przywróceniem miasta mieszkańcom – kto wie, jakie zwariowane pomysły przyjdą jeszcze do głowy najmłodszym. Mogłoby się zrobić naprawdę ciekawie.

Co zrobić z Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry