08.06.2018 11:40

Microsoft potwierdził opóźnienie gry „Crackdown 3”

Fani mogą poczuć się rozczarowani - gigant z Redmond potwierdził, że ich nadchodzący exclusive nie pojawi się w sprzedaży w 2018 roku.

Microsoft potwierdził opóźnienie gry „Crackdown 3”
foto: kadr z wideo

Na początku czerwca 2018 roku pojawiły się plotki, że Microsoft planuje przesunąć datę premiery „Crackdown 3” w celu dopracowania produkcji. Okazało się, że raporty zagranicznych portali były prawdą, a gigant z Redmond 7 czerwca 2018 roku potwierdził, że ich exclusive na konsole Xbox One nie ukaże się w tym roku. 

Reprezentant Microsoftu w rozmowie z portalem Kotaku potwierdził, że firma postanowiła przesunąć datę premiery na luty 2019 roku. Jednocześnie podziękował fanom za ciepłe reakcje na zapowiedź produkcji i poinformował, że więcej informacji na temat „Crackdown 3” pojawi się podczas ich konferencji prasowej, którą zaplanowano na niedzielę 10 czerwca 2018 roku:

"

Odzew fanów wobec eksplozywnego gameplaya z „Crackdown 3” był niesamowity. By zapewnić doświadczenie, na które zasługują wielbiciele naszej produkcji, postanowiliśmy przenieść premierę „Crackdown 3” na luty 2019 roku. Nie możemy się doczekać, by przekazać wam więcej informacji na temat tej gry w niedziele na naszej konferencji prasowej przed E3. "

„Crackdown 3” opóźniony

Gra po raz pierwszy została zapowiedziana w 2014 roku. Wtedy premiera była planowana na 2017 roku. Niestety, problemy produkcyjne spowodowały opóźnienia, które ciągną się aż do dziś. Ta odległa data podana przez Microsoft wciąż nie jest pewnikiem - w końcu do debiutu pozostało jeszcze około 8 miesięcy, a w takim czasie wiele rzeczy może ulec zmianie. 

Microsoft najprawdopodobniej zaprezentuje na targach E3 nową część „Forzy Horizon”. Oprócz tego plotki mówią również o nowym „Gears of War”, a także odkurzeniu marki „Halo”. Nawet jeżeli pojawią się te 3 pozycje, to trudno sobie wyobrazić, żeby gigant z Redmond mógł rywalizować w tym roku z Sony i Nintendo, którzy planują zaprezentować na Electronic Entertainment Expo wytoczyć potężne działa z nowym „Spider-Manem” i „Super Smash Bros.” na czele.

Co zobaczymy na targach E3?

Jeżeli interesuje was, jakie produkcje na pewno zobaczymy na E3, to przygotowaliśmy dla was pełną listę produkcji od Ubisoftu, EA, Sony, Nintendo i wielu innych twórców. Targi Electronic Entertainment Expo odbędą się w dniach 12-14 czerwca 2018 roku w Los Angeles.

Kamil Kacperski