25.08.2016 11:58

Microsoft szykuje Pasjansa na telefony

Kryzys finansowy z 2008 roku to pikuś w porównaniu do losu, jaki gotuje nam Microsoft – uwielbiany przez pracowników biurowych Pasjans trafi na smartfony z Androidem i iPhone’y.

Microsoft szykuje Pasjansa na telefony
foto: zrzut ekranu

Prosta gra będąca instalowanym domyślnie składnikiem systemu Windows była doceniana przez praktycznie wszystkich – od pań urzędujących w dziekanatach, przez pracowników urzędów, na osobach zawiadujących przez komputer skomplikowanymi instalacjami przemysłowymi kończąc.

Czas poświęcany Pasjansowi uszczuplał oczywiście godziny poświęcane na faktyczną pracę, przez co jej wydajność spadała. Podobnego efektu – być może nawet na większą skalę – można spodziewać się po zaprezentowaniu Microsoft Solitaire Collection – odświeżonego pakietu gier karcianych na smartfony z Androidem i iPhone’y.

Data premiery i prawdopodobnego załamania się światowej gospodarki nie jest jeszcze znana. O inicjatywie korporacji udało się dowiedzieć dzięki wiadomości rozesłanej do członków programu Microsoft Casual Games Inner Circle, dającego wgląd do tytułów, nad którymi pracują w danym czasie programiści koncernu.

"

Tworzymy właśnie Microsoft Solitaire Collection dla urządzeń pracujących pod kontrolą iOS oraz Androida. Szukamy grupy pasjonatów grających w Pasjansa do testowania gry w wersji beta i pomocy w dalszych pracach. "

Nie będzie to jednak stary dobry Pasjans znany jeszcze z czasów Windows 95 i pierwszych mobilnych systemów korporacji z Redmond – idąc z czasem, postępem i osiągnięciami Microsoft wydał unowocześnioną wersję wraz z premierą Windows 8.

foto: materiały prasowe

Tytuł wzbogacono o nowe tryby gry oraz codzienne wyzwania. Poprawiono także grafikę, dostosowując ją do oczekiwań estetycznych młodszych użytkowników komputerów.

Jeśli dysponuje się możliwością rozpoczęcia weekendu już w czwartek, można wybrać się w sentymentalną, pełną wspomnieć podróż korzystając z Windows 95 uruchamiającego się wprost w oknie przeglądarki.

Będziecie grać w Pasjansa Microsoftu na swoich telefonach?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry