11.06.2018 14:21

EA zapowiedziało „FIFĘ 19”, w której pojawi się Liga Mistrzów

Podczas konferencji EA Play 2018 EA potwierdziło, że w nowej odsłonie ich gry piłkarskiej pojawi się najważniejszy klubowy turniej na świecie. Wydawcy zdradzili również datę premiery „FIFY 19”.

FIFA 19
foto: materiały prasowe

Po kilku miesiącach spekulacji, które rozpoczęły się od ogłoszenia, że UEFA zakończyła współpracę z marką „Pro Evo Soccer”, EA nareszcie potwierdziło, że przejęło prawa do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. To oznacza, że w nadchodzącej „FIFIE 19” pojawi się oficjalny pakiet graficzny, w trybie kariery menadżerskiej rozgrywki „Pucharu Mistrzów” zostaną przemianowane na „Ligę Mistrzów”, a także, że w nowej produkcji znajdzie się możliwość rozegrania pojedynczego turnieju z użyciem dowolnej europejskiej drużyny. 

Oprócz tego w nowej części pojawi się zwieńczenie kariery Aleksa Huntera, czyli fikcyjnego piłkarza, którym mogliśmy grać w dwóch poprzednich odsłonach „FIFY”. Ostatni rozdział jego historii nosi nazwę „Journey: The Champions” i opowie o tym, jak Hunter pierwszy raz sięga po najważniejsze klubowe trofeum:

Liga Mistrzów i Liga Europy w nowej FIFIE

Na okładce produkcji drugi raz z rzędu pojawi się Cristiano Ronaldo, a jego bramka strzelona Juventusowi w półfinale Ligi Mistrzów została nawet zaprezentowana w pierwszym zwiastunie. EA zapowiedziała również, że obecność turnieju spowoduje również zmiany w trybie Ultimate Team. Gracze będą teraz mogli odblokowywać specjalne karty Ligi Mistrzów z piłkarzami, którzy zanotowali dobre występy w rzeczywistości.

W angielskiej wersji językowej zmiany dotknęły również drużyny komentatorskiej - Martin Taylor i Alan Smith mogą zostać zastąpieni Derkiem Rae i Lee Dixonem. Niestety, na razie nie wiemy, czy polska wersja otrzyma taką możliwość. Do tych wszystkich zmian dochodzą oczywiście nowe licencjonowane stadiony, koszulki z logo Ligi Mistrzów, piłki, a także specjalnie przygotowane banery, które pojawią się tylko podczas tzw. „europejskich nocy”.

FIFA 19 - kiedy premiera

„FIFA 19” pojawi się w sprzedaży już 28 września 2018 roku na pecetach oraz konsolach PS4 i Xbox One. Osoby, które postanowią zamówić edycje limitowane dostaną dostęp do gry już 3 dni wcześniej, czyli 25 września.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry FIFA