07.04.2017 15:14

NVIDIA organizuje turniej CS:GO w Polsce

NVIDIA zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turnieju NVIDIA GEFORCE CUP 2017 – finały rozgrywek CS:GO z pulą nagród 30 000 dolarów zostaną rozegrane w dniach 27-28 maja 2017 we Wrocławiu.

NVIDIA organizuje turniej CS:GO w Polsce
foto: materiały prasowe

Organizatorzy podkreślają, że w eliminacjach mogą wziąć udział wszyscy – zapisy do czterech turniejów eliminacyjnych zaczynają się 8 kwietnia 2017 na stronie geforcecup.pl. Swoich sił mogą próbować nie tylko Polacy – zawody mają charakter międzynarodowy. NVIDIA zachęca do zgłaszania się zespoły profesjonalne i drużyny amatorskie.

Najlepsze teamy wyłonione w eliminacjach dołączą do zespołów zaproszonych przez organizatorów. Wśród nich są gwiazdy z Polski – Team Kinguin, który wsławił się pokonaniem Virtus.pro. O nagrody powalczy też Fnatic Academy, PENTA Sports i Space Soldiers.

Finałowe zmagania NVIDIA GEFORCE CUP 2017 zostaną rozegrane we wrocławskiej Hali Stulecia podczas wydarzenia ESPORT NOW 2017. Zarezerwowano już największą dostępną scenę, a wstęp dla widzów jest wolny.

Transmisję z meczów CS:GO będzie można obejrzeć na żywo także w internecie – NVIDIA zapowiada udostępnienie komentarza w 9 językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, tureckim, włoskim, hiszpańskim, arabskim i rumuńskim.

Online obejrzeć będzie można najciekawsze rozgrywki eliminacyjne, mecze grupowe oraz oczywiście starcie finałowe. Komentatorami na polskim kanale Twitch NVIDII będą Piotr „izak” Skowyrski oraz Patryk „easy” Dzięcioł.

Rozgrywki e-sportowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością – transmisje z turniejów z chęcią prowadzą nawet tradycyjne stacje telewizyjne, jak było w przypadku Polsatu. Sekcję e-sportową stworzyła Legia warszawa – zawodnicy rywalizują oczywiście grając w FIFĘ.

W 2017 zainauguruje rozgrywki Polska Liga Esportowa, w której gracze rywalizować będą w CS:GO i LOL, a zarobki będą zależeć od liczby zdobytych punktów. Pula nagród wynosi 240 000 zł.

Weźmiecie udział w GEFORCE CUP 2017?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry