25.11.2019 15:21

Najlepsza gra 2018 roku za darmo w PlayStation Plus? Wpadka Sony mogła zdradzić wielką niespodziankę

God of War to tytuł wyjątkowy. Gra, która ukazała się tylko na PlayStation 4, okazała się nie mieć sobie równych w całym 2018 roku. GoW wygrał nawet w naszym plebiscycie w Wiedźminem 3, co zdarzyło się pierwszy raz w historii.

PlayStation Plus
foto: materiały prasowe Sony

Co roku pytamy się was, w jakie gry grało się wam najlepiej. Chcemy przy tym dowiedzieć się, jak najlepszy tytuł danego roku wypada w porównaniu do najlepszej gry wszech czasów, czyli Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

Zawsze okazywało się, że nawet najlepsze gry z danego okresu dziełu CD Projekt RED mogą co najwyżej buty pucować – Wiedźmin 3 utrzymywał tytuł gry roku przez dobre trzy lata. W 2018 roku musiał jednak uznać wyższość God of War, który według was okazał się być grą lepszą.

God of War, Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2
God of War, Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2
Przeczytaj także Najlepsza gra 2018 roku według Czytelników Antyradio.pl [wyniki SONDY]

Obsypany nagrodami God of War to gra, dla której warto było kupić konsolę PlayStation 4. Tytuł wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, a na Black Friday Sony pokazało przygotowało niezłą promocję: produkcję można kupić za 59 zł.

God of War
God of War
Przeczytaj także Black Friday 2019 w PlayStation Store: Wiedźmin 3 GOTY, God of War i Red Dead Redemption 2 w świetnych cenach

W sieci pojawiły się spekulacje, że God of War ma być główną atrakcją grudniowego zestawu gier dla subskrybentów PlayStation Plus. Plotki wspierane są zrzutem ekranu, który być może przedwcześnie zdradził, że tytuł będzie rozdawany za darmo.

PlayStation Plus na grudzień 2019: God of War za darmo?

Grafika, która została opublikowana na Reddicie, mówi wszystko: w podsumowaniu tytułu widzimy, że God of War można kupić, bądź też przypisać za darmo do swojej biblioteki w ramach PS Plus.

playstation_plus_go_of_war_02

Rozbudziło to nadzieje graczy, którzy postanowili na wszelki wypadek powstrzymać się od kupna gry w promocji, żeby sprawdzić, jakie tytuły zostaną oficjalnie potwierdzone przez Sony jak prezenty w grudniu 2019.

Nawet pobieżna analiza zrzutu ekranu pokazuje jednak, że najprawdopodobniej doszło po prostu do usterki systemu PlayStation Store. God of War wyceniany jest w nim na 99 dolarów (podczas gdy regularna cena to 79 zł), wersja rozszerzona zaś wyceniona została na 29 dolarów.

Przecieki dotyczące hitów oferowanych rzekomo w ramach PlayStation Plus zdarzały się już w przeszłości. Ich trafność, delikatnie mówiąc, nie była zbyt wielka. Trudno oczekiwać, żeby Sony zaczęło rozdawać za darmo asa w rękawie, ale kto wie – może świąteczna atmosfera udzieliła się w Japonii i korporacja zamierza sprawić graczom wspaniały prezent.

Zobacz także: PlayStation Plus na listopad 2019. Dwa duże hity za darmo

Co byście powiedzieli na taki prezent?

Tagi: Gry