03.01.2018 15:27

Niechcący pobił rekord świata w Tetrisie

Czasem nawet o tym nie wiedząc można zrobić coś wielkiego – przekonał się o tym gracz, który co prawda nie osiągnął założonego celu rozgrywki w Tetrisa, ale zupełnie nieświadomie pobił rekord świata w grze.

Niechcący pobił rekord świata w Tetrisie
foto: kadr z wideo

Tetris w wersji na Pegasusa (a właściwie NES-a) pojawił się w 1989 roku, gra jest żywa do dziś. Gra w nią całkiem sporo osób, w tym także gracze, którzy stali się w tym naprawdę dobrzy.

Jedną z takich osób jest Jonas Neubauer, znany jako NubbinsGoody, który za cel postawił sobie pobicie rekordu 100 najszybciej skompletowanych linii w grze.

Swoje próby relacjonował na żywo w internecie – i jak się okazało, gdyby nie to, nie zdawałby sobie nawet sprawy, że właśnie pobił inny rekord świata.

Jonas Neubauer został pierwszym na świecie graczem, który oficjalnie zdobył 300 000 punktów w mniej niż 2 minuty – ustanowiony przez niego rekord świata wynosi 1 minutę i 57 sekund.

O swoim wyczynie dowiedział się jednak dobrą minutę później, gdy poddał rozgrywkę i spojrzał na komentarze. Widzowie gratulowali mu w nich świeżego osiągnięcia.

NubbinsGoody uznał to za chwilowe rozkojarzenie i dzień później osiągnął swój zamierzony cel – ułożył 100 linii w 3 minuty i 15 sekund, bijąc ustanowiony zaledwie dwa dni wcześniej rekord.

Z oficjalną tabelą wyników można zapoznać się pod tym adresem.

Ciekawe, czy z Tetrisem odpalonym na rosyjskim samochodzie dostawczym poradziłby sobie równie dobrze.

A Wy w co woleliście grać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry