27.10.2016 13:46

Nieśmiertelny kanibal w zwiastunie Resident Evil 7: Biohazard

Capcom opublikował kolejny zwiastun do najnowszego Resident Evil o podtytule Biohazard. Premiera siódmej części serii nastąpi 24 stycznia 2017 roku.

Nieśmiertelny kanibal w zwiastunie Resident Evil 7: Biohazard
foto: kadr z wideo

W trailerze do Resident Evil 7: Biohazard, zatytułowanym „Nieśmiertelny” studio pokazało jak gracz zabija bohatera o nazwisku Jacka Bakera, jednak ten... nie umiera. Podpis pod filmikiem mówi zresztą: „Coś jest nie tak z Jackiem”.

Po tym, jak gracz strzela wielokrotnie w jego klatkę piersiową, Jack pada na podłogę. Ethan, główny bohater gry już ma zostawić leżącego trupa w spokoju, gdy okazuje się, że to nie wystarcza, aby powalić go na dobre. Tuż przed końcem zwiastuna przeciwnik powstaje z ziemi i choć zdesperowany Ethan oddaje serię strzałów w jego kierunku nie robią one na Jacku większego wrażenia - nieprzerwanie brnie w kierunku gracza i ostrzega go:

"

O nie, nie, nie, nie. Teraz dostaniesz za swoje, chłopcze. "

Wygląda na to, że Jack Baker będzie w Biohazard sporym utrapieniem dla graczy. Jest on mieszkańcem Dulvey w Luisianie i głową rodziny zamieszkującej nawiedzone domostwo, w którym protagonista gry - Ethan - poszukuje swojej zaginionej żony.

Szósty ze zwiastunów nadchodzącego tytułu reżyserowanego przez Koushiego Nakanishiego, pokazuje także jak będzie wyglądała walka w nadchodzącej produkcji. Miejmy nadzieję, że Jack Baker będzie głównym przeciwnikiem kolejnej odsłony serii, bo jeśli jest tylko jednym z pomniejszych bossów - mamy spore obawy co do tego, jakie trudności napotka gracz w walce z ostatecznym wrogiem.

Powstający z martwych bohaterowie nie są niczym nowym dla serii, jednak Jack Baker przypomina inspirowanego metalicznym T-1000 z „Terminatora 2: Dnia sądu” Nemesis, który spędzał sen z powiek graczy w trzeciej części gry. Tamten potwór był niezmiernie uciążliwy do pokonania i jest jednym z najważniejszych powodów, dla których tamtą odsłonę pamięta się po latach. Wygląda na to, że Jack pomoże w odtworzeniu atmosfery terroru, z jaką musiał uporać się gracz jako Jill Valentine w Racoon City w trzeciej grze.

To szósty epizod krótkich zwiastunów do nadchodzącego Resident Evil 7: Biohazard. Pierwsze dwa wyszły na początku października 2016 roku, a jeden z nich sugerował, że bohaterowie wcześniejszych części serii mogą powrócić. Kolejny natomiast pokazywał jedną z broni dostępnych w grze - shotguna. W następnych zwiastunach zobaczyliśmy między innymi umiejętności władania nożem głównej postaci, a także użyty w grze system save'ów. Ostatni z trailerów przedstawiał natomiast, w jaki sposób gracze mogą leczyć się za pomocą ziół.

Pozostałe trailery możecie zobaczyć poniżej:

Miejmy nadzieję, że po średnio udanym Resident Evil 6 seria powróci w glorii chwały i zapewni graczom godziny niezapomnianej zabawy - o ile ktoś odnajduje przyjemność w mierzeniu się z własnym strachem. Gra pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz XBoxa One.

Jak Wam się podobają dotychczasowe trailery Resident Evil 7: Biohazard?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry