20.04.2017 11:50

Nintendo pracuje nad konsolą SNES Mini

Wiarygodne źródła potwierdzają, że japoński gigant pracuje nad miniaturyzacją kolejnego ze swoich kultowych produktów.

Nintendo pracuje nad konsolą SNES Mini
foto: Joe Haupt, CC BY 2.0

Utarło się sądzić, że w Polsce era konsol tak naprawdę zaczęła się dopiero od PlayStation. Produkty Nintendo nigdy nie były szczególnie popularne w naszym kraju, mimo że wielu z nas - podobnie jak na Zachodzie - wychowało się na NES-ie. W Polsce jednak był on znany głównie za sprawą swojego klona, kultowego Pegasusa.

Może właśnie dlatego nawet w kraju nad Wisłą zminiaturyzowana konsola NES Mini sprzedawała się jak świeże bułeczki. Ogromny sukces produktu bardzo szybko wpłynął jednak na jego niedostępność. W obliczu tak doskonałej sprzedaży może dziwić fakt, że Nintendo oficjalnie potwierdziło, iż zaprzestaje produkcji swojego hitu.

Japońska firma tłumaczyła, że od początku planowała NES-a Mini jako limitowany gadżet, teraz jednak wszystko nabiera nowego sensu. Okazuje się bowiem, że twórcy Mario pracują właśnie nad miniaturyzacją... jeszcze jednej ze swoich kultowych konsol. Miałaby ona trafić do sklepów jeszcze przed końcem 2017 roku. Jeśli NES Mini cieszył się tak wielką popularnością, aż strach pomyśleć, jak gracze rzucą się na SNES-a Mini...

Niestety, informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, w związku z czym nie znamy żadnych szczegółów urządzenia. Prawdopodobnie możemy spodziewać się podobnej konstrukcji, co w przypadku poprzedniego produktu. Nowy SNES zyska więc zapewne złącze HDMI i będzie posiadał zamkniętą bibliotekę wbudowanych gier.

Mamy jednak nadzieję, że tym razem będzie ona nieco bogatsza niż 30 tytułów. W końcu mało która konsola może pochwalić się tak ogromnym katalogiem megahitów jak właśnie SNES. To właśnie na nim pojawiły się jedne z najbardziej cenionych odsłon takich serii jak Super Mario, The Legend of Zelda, Metroid, Castlevania, Donkey Kong czy Final Fantasy.

Super Nintendo Entertainment System trafił na europejski rynek w 1992 roku. Konsola sprzedała się na całym świecie w nakładzie blisko 50 milionów egzemplarzy i do dziś stanowi łakomy kąsek dla kolekcjonerów. W 2015 roku portal GameTrailers uznał ją za najlepszy produkt w historii firmy Nintendo.

Planujecie zakup SNES-a Mini?

Jakub Gańko
Tagi: Gry