24.07.2018 17:05

Nintendo wytacza proces stronom z nielegalnymi grami na ich konsole

Wielkie N postanowiło doprowadzić do porządku kilka stron internetowych, które pozwalają za darmo ściągnąć nielegalne wersje gier przeznaczone na ich konsole.

Nintendo
foto: materiały prasowe

Nintendo pozwało strony internetowe LoveRETRO i LoveROMs, z których można pograć nielegalne wersje gier przeznaczone na komputerowe emulatory konsol Wielkiego N. Wiele z Was pewnie słyszało o takich aplikacjach, jak Gameboid albo Virtual Boy, na których można było uruchomić gry Nintendo, które znajdowały się w formacie ROM.

Japoński gigant stwierdził, że czasy bezprawia się kończą w tym momencie. Nintendo złożyło do sądu pozew przeciwko stronom LoveRETRO oraz LoveROMs, które oferowały użytkownikom tysiące gier przeznaczone na starsze konsole Wielkiego N, takie jak Game Boy, czy Nintendo DS.

Nintendo pozywa pirackie strony

Koncern podszedł do sprawy bardzo poważnie, ponieważ za każdy tytuł obecny w bibliotece wymienionych stron internetowych żąda 150 tysięcy dolarów odszkodowania, a za każde naruszenie znaku towarowego liczą sobie 2 miliony dolarów. Nintendo planuje również przejąć domeny LoveRETRO i LoveROMs, a także odszukać źródła pirackich gier.

Pełny pozew liczy sobie aż 27 stron, ale najważniejsze postulaty Nintendo brzmią następująco:

"

LoveROM odwiedza miesięcznie około 17 milionów użytkowników. Są oni przyciągani łatwym dostępem do darmowych, nieautoryzowanych kopii gier Nintendo, a także innych własności intelektualnych. Strony LoveROMs i LoveRETRO ze względu na swoją popularność, pozwalały pozwanym czeprać ogromne zyski, które pochodziły z takich źródeł, jak reklamy, czy dotacje ze strony zadowolonych użytkowników. "

Na razie obydwie strony pozbyły się ze swoich bibliotek tytułów należących do Nintendo - LoveRETRO zostało całkowicie wyłączone, natomiast na LoveROMs wciąż znajdziemy gry innych producentów.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Nintendo