24.04.2017 15:43

Nowe Call of Duty powróci do czasów II wojny światowej

Modlitwy fanów pierwszych odsłon serii wreszcie zostały wysłuchane. Zobaczcie pierwsze screeny z Call of Duty: WWII.

Nowe Call of Duty powróci do czasów II wojny światowej
foto: materiały prasowe

Pośród młodszych graczy Call of Duty pewnie nie brakuje osób, które już w ogóle nie pamiętają, od czego zaczynały pierwsze odsłony. W latach 2003-2006, kiedy na rynek trafiały pierwsze trzy części bestsellerowej marki, panowała moda na strzelanki osadzone w realiach II wojny światowej. Korzystała z niej m.in. także konkurencyjna seria Medal of Honor czy Battlefield 1942.

W końcu jednak gracze poczuli się znudzeni tą tematykę i kolejne tytuły w serii przeniosły akcję do współczesności, a nawet przyszłości. Po latach zatęskniono jednak do największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości, a Activision wreszcie wysłuchało modłów swoich klientów.

Po 11 latach seria Call of Duty powróci do II wojny światowej za sprawą gry Call of Duty: WWII. Choć oficjalna zapowiedź tytułu czeka nas dopiero 26 kwietnia 2017 roku, do sieci wyciekły już pierwsze screeny dające przedsmak tego, co ma nadejść. Gra ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. DLC będą trafiały co najmniej miesiąc wcześniej na tę ostatnią platformę.

Zgodnie z informacjami, które przedostały się do sieci, gra będzie stanowić powrót do korzeni w naprawdę doborowym stylu. Znajdzie się w niej miejsce dla słynnego lądowania w Normandii (znanego wcześniej z gry Medal of Honor: Allied Assault), a także innych głośnych bitew na terenie Europy. Pojawi się też dywizja piechoty Big Red One.

Potwierdzają to screeny poniżej, które omyłkowo zostały na chwilę udostępnione na oficjalnej stronie gry:

Oprócz - z pewnością dramatycznej - kampanii fabularnej dla jednego gracza, czeka nas dynamiczny multiplayer, a także ekscytujący tryb współpracy ze specjalnie przygotowaną, osobną opowieścią. Znając tradycję marki, możemy się też zapewne spodziewać trybu z zombie.

Przewidywana data premiery Call of Duty: WWII to 3 listopada 2017 roku. Za tę odsłonę serii odpowiada studio Sledgehammer Games, twórcy Call of Duty: Advanced Warfare z 2014 roku.

Czekacie na Call of Duty: WWII?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Call of Duty