15.07.2016 14:21

Nowy Fallout Shelter także dla PC

Przyszedł szczęśliwy dzień dla właścicieli komputerów – w Fallout Shelter można grać nie tylko na smartfonach, ale także na pecetach. Bethesda przygotowała również sporą paczkę nowych wyzwań i możliwości dla nadzorców.

Nowy Fallout Shelter także dla PC
foto: zrzut ekranu

Jak chwalą się twórcy gry, wersja 1.6 to największa aktualizacja, jaką do tej pory stworzyli. Wśród najważniejszych dodatków jest zupełnie nowa klasa misji wypełnianych przez mieszkańców schronu oraz zmieniony system walki.

Najbardziej znacząca zmiana została tak opisana przez Bethesdę:

"

Gracze mogą zebrać grupę mieszkańców i wysłać ich na misję poza schron, znajdując legendarne przedmioty i stawiając czoło nowym przeciwnikom, takim jak radskorpiony i ghoule. Zmierzą się także z silnymi bossami. "

Co wyjątkowo istotne - poczynaniami wysłanych na misję postaci można będzie teraz osobiście sterować.

"

Nowy system walki daje nadzorcy możliwość kontrolowani mieszkańców schronu podczas walki. Gracz może wskazywać cel ataku oraz rozegrać mini-grę, dzięki której może zdobyć trafienie krytyczne. "

Misje mogą prowadzić do znanych z Fallout 4 lokacji, takich jak Super Duper Mart czy Red Rocket Fuel Stop.

W Fallout Shelter pojawiły się także nowe przedmioty – Startek Pack pozwala rozpocząć zabawę w już gotowym Schronie, a Nuka-Cola Quantum ma znacznie przyspieszać powrót postaci z eksploracji zewnętrznego świata.

Wszystkie te opcje znalazły się w udostępnionej również za darmo wersji Fallout Shelter dla komputerów PC. Aby móc ją ściągnąć, należy jednak zarejestrować się w serwisie Bethesdy i zainstalować specjalny program – to dopiero on pozwoli na pobranie gry.

Fallout Shelter na PC potrzebuje do działania Windows 7 (w wersji 64 bitowej) lub nowszego oraz 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Co słychać w Waszym schronie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Technologia