13.03.2017 13:10

Nowy Quake będzie za darmo

Quake Champions – nowoczesna reinkarnacja Quake III: Arena – będzie rozdawana graczom zupełnie za darmo. Twórcy przewidzieli jednak opcję, za którą spora część graczy będzie chciała zapłacić.

Nowy Quake będzie za darmo
foto: zrzut ekranu

Takie rewelacje zostały ogłoszone w wywiadzie, jakiego udzielił Tim Willits, dyrektor kreatywny w zespole pracującym nad nową odsłona kultowej gry.

Gra dostępna za darmo będzie całkowicie grywalna, a jedynym ograniczeniem ma być dostępność tylko jednego rodzaju postaci – Rangera. Gracze, którzy chcieliby wymiatać na arenie wcielając się w inne awatary będą mogli dostęp do nich wykupić.

Będzie to jednorazowa transakcja – nie należy się spodziewać (a przynajmniej nie ma takich planów na obecnym etapie prac nad grą), żeby za wprowadzane nowe postaci trzeba było płacić oddzielnie. Kwota, za jaką można będzie wykupić dostęp do pełnego zestawu bohaterów nie została jeszcze oficjalnie podana.

W praktyce wygląda to jak powrót do korzeni i udostępnienie graczom wersji shareware – dającej rozsmakować się w rozgrywce i mającej za zadanie nakłonić graczy do kupna pełnej wersji.

Każdy z dostępnych w Quake Champions bohaterów ma oferować nieco inne umiejętności i statystyki, wybór prowadzonego awatara nie będzie więc sprowadzał się tylko i wyłącznie do wyglądania inaczej – można się spodziewać na przykład innej szybkość czy skoczności, a także odmiennej odporności na otrzymywane obrażenia.

Data premiery nowego Quake’a nie została jeszcze podana, można już jednak zapisać się do zamkniętych betatestów. Zademonstrowany z tej okazji zwiastun wywoła łezkę wzruszenia u osób, które pamiętają jeszcze Arenę:

Twórcy Quake Champions zdradzili, że w grze pojawi się arsenał bardzo dobrze znany fanom serii – z Lightning Gunem, Super Nailgunem i Super Shotgunem na czele.

Który Quake był według Was najlepszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry