10.03.2017 13:37

Observer to cyberpunkowy horror osadzony w Krakowie 2084 roku

Twórcy Layers of Fear szykują kolejny survival horror, który dzięki swojemu oryginalnemu pomysłowi może okazać się jeszcze większym hitem.

Observer to cyberpunkowy horror osadzony w Krakowie 2084 roku
foto: materiały prasowe

Polacy nie tylko rosną coraz bardziej w siłę na światowym rynku twórców gier komputerowych, lecz także stają się coraz lepszymi specjalistami w dziedzinie komputerowego horroru. Survival horror Agony stał się niedawno prawdziwym hitem Kickstartera, a bardzo dobre opinie zebrał też wydany przez Bloober Team Layers of Fear z 2016 roku.

I to właśnie twórcy tego tytułu są odpowiedzialni za najnowszą produkcję Observer - cyberpunkowy horror osadzony w Polsce 2084 roku. W grze wcielimy się w postać krakowskiego detektywa Daniela Lazarskiego, który - jak na cyberpunk przystało - będzie mógł włamywać się do ludzkich mózgów i poznawać myśli, lęki oraz wspomnienia innych.

Gra będzie utrzymana w podobnej konwencji co Layers of Fear, a więc ponownie możemy spodziewać się widoku z perspektywy pierwszej osoby. Observer będzie wykorzystywał dobrodziejstwa silnika Unreal Engine 4 i na razie przewidywany jest wyłącznie na PC. Wydawcą gry będzie Aspyr Media.

Jak to będzie wyglądało w praktyce, możemy się przekonać z tego gameplayu:

Jak widać zapowiada się solidny, brudny klimat w korporacyjnej rzeczywistości, a niecodziennie zdolności głównego bohatera zapewnią z pewnością liczne zwroty fabularne i psychologiczne twisty. Wszystko wskazuje na to, że Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED będzie miał godne towarzystwo w zupełnie innym gatunku.

Więcej zobaczycie w galerii zrzutów z gry udostępnionej przez Bloober Team:

Trzymamy kciuki, by cyberpunkowa wizyta w Krakowie 2084 roku okazała się bardziej udana niż podróż do tego miasta u progu XX wieku w serialu „Belle Epoque”.

Jak Ci się podoba Observer?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Galeria