07.12.2018 13:51

Obsidian pokazał The Outer Worlds – „Fallout w kosmosie”

Witaj w przyszłości – spróbuj jej nie popsuć. Obsydian, studio zrzeszające programistów odpowiedzialnych za powstanie oryginalnego Fallouta i twórców Fallout: New Vegas, zapowiedziało nową grę RPG dla jednego gracza, na punkcie której gracze z miejsca oszaleli.

The Outer Worlds
foto: materiały prasowe

Graliście w Fallout 76 i tęsknicie za obecnością fabuły, postaciami sterowanymi przez komputer, z którymi można porozmawiać, rekrutowaniem własnej drużyny, skomplikowanymi wyzwaniami w zadaniach czy wpływie wyborów dokonywanych przez gracza na przestawiony świat? Obsidian rozumie, Obsidian dostarcza lek na Wasze dolegliwości.

The Outer Worlds opowiada historię kolonisty, którego statek (zmierzający na najodleglejszą ludzką kolonię na krańcu galaktyki) nie dociera do miejsca przeznaczenia. Okazuje się, że za uniemożliwiającym mu to wypadkiem stoją potężne korporacje, które w imię własnych interesów są gotowe bez zmrużenia okiem poświęcić życie tysięcy ludzi chcących zacząć nowe życie z dala od Ziemi.

Zadaniem gracza jest stanie się „nieplanowaną zmienną w korporacyjnym równaniu” i zdecydowanie, czy w walce z poszczególnymi frakcjami będzie podejmował decyzje złe, czy gorsze.

The Outer Worlds – prawdziwe RPG od twórców Fallouta

Świat w The Outer Worlds ma być pełen tajemnic – jedną z nich są kosmiczne potwory, które powstały w wyniku nieudanych prób terraformacji planet. To jedyne stworzenia, które nie siedzą w kieszeni korporacji – co nie oznacza oczywiście, że powitają gracza, wyglądającego jak wysmakowany deser, z czyś innymi niż otwartymi pyskami najeżonymi zębami.

W trakcie swoich podróży po systemie Halcyon gracz będzie spotykał wiele postaci niezależnych – co w związku z tym zrobi, zależy tylko od niego. Może stać się przykładnym bohaterem i ulżyć im w troskach i cierpieniach, lub też niecnie wykorzystać, aby osiągnąć własne cele.

the_outer_worlds_02

Obsidian zauważył, że nikt nie jest doskonały – także bohater The Outer Worlds. Ma on posiadać słabe punkty, które będą wpływać na jego działania w określonych sytuacjach – jeśli na przykład będzie cierpiał na fobię związaną z wyglądem niektórych przeciwników, będzie radził sobie gorzej w walce z nimi, w zamian jednak będzie mógł błyszczeć innymi umiejętnościami.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana – wiadomo tylko, że The Outer Worlds mają otworzyć się dla graczy w 2019 roku. Należący do Microsoftu Obsidian swoje dzieło stworzył w wersji na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry