06.11.2017 15:21

Oceny „Assassin’s Creed: Origins” zawyżone przez fałszywe recenzje

Na portalu metacritic.com pojawiło się mnóstwo bardzo podobnych do siebie recenzji nowej odsłony serii o asasynach.  Co je łączy, to fakt że napisane zostały łamanym angielskim i zawierały same oceny 10/10.

Oceny „Assassin’s Creed: Origins” zawyżone przez fałszywe recenzje
foto: materiały prasowe

Nie jest łatwo prowadzić portal internetowy. Oprócz dobrego zarządzania materiałami, które pojawiają się na twojej stronie, trzeba jeszcze bardzo uważać, na to, co wrzucają użytkownicy. Zwłaszcza jeżeli prowadzi się portal, który zbiera i sumuje zawartość innych ludzi, tak jak właśnie wspomniany metacritic.com czy Rotten Tomatoes.

Tym razem ofiarą ataku spamu i botów była gra „Assassin’s Creed: Origins”, która 27 października 2017 roku miała premierę na platformach PC, Xbox One oraz Play Station 4. Sama w sobie gra uzyskała oceny wahające się od dobrych do wręcz wyśmienitych. Jednak nie powstrzymało to internetowych trolli od zawyżenia ocen produkcji jeszcze bardziej.

Ta recenzja, którą przetłumaczyliśmy pojawia się na portalu dwanaście razy. Staraliśmy się oddać jak najdokładniej sens słów napisany w oryginalnej recenzji:

"

Bardzo lepsze od asasins creed unity i asasins creed syndicate. Jest ono bardziej poważniejsze a bayek jest bardzo inseterującym bohaterem a bochaterowie historii są bardzo dobrze trzymani. "

Nie dziwi fakt, że takie recenzje użytkowników się pojawiają. Takie opinie są akurat normą. Natomiast zastanawia ilość takich komentarzy na portalu, która naprawdę jest zatrważająca, nawet jak na standardy Metacritica. W rozmowie z Kotaku, szef portalu Marc Doyle, przyznał, że taka sytuacja zdarza się „2-3 razy w roku”:

"

Nie zdarza się to zbyt często, są to może 2-3 przypadki w ciągu roku. I tak, zdajemy sobie sprawę z tego zdarzenia i już zajęliśmy się moderacją recenzji (a także zajęliśmy się banowaniem kont, które były za nie odpowiedzialne). Ludzie, którzy publikują te treści, modyfikują fragmenty tekstu, a następnie kopiują całą resztę. Nasi moderatorzy cały czas walczą z natłokiem tego materiału. "

A może jest to walka z wiatrakami? Może to naprawdę oddani fani starają się pogratulować Ubisoftowi za dobrze zrobioną grę, a Metacritic stara się przyćmić sukces producentów „Assassin’s Creed: Origins”. Jednak znając życie, pewnie faktycznie to jakiś trolling albo wirus.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Assassin's Creed