09.10.2018 12:02

Ojciec Baldur’s Gate zdradził, że trwają prace nad trzecią częścią gry

Jeśli jesteś fanem cRPG, przed przeczytaniem dalszej części tej wiadomości powinieneś usiąść – podobno trwają już prace nad Baldur’s Gate 3.

Baldur's Gate
foto: materiały prasowe

Jeśli przed oczami przemknęły Wam właśnie długie godziny spędzone razem z drużyną w Zapomnianych Krainach – mamy nadzieję, że posłuchaliście ostrzeżenia.

Baldur’s Gate zadebiutował 20 lat temu, w 1998 roku, i z miejsca zrewolucjonizował gry cRPG. Jego dziedzictwo to mnóstwo wybitnych tytułów, czerpiących całymi garściami z sukcesu Wrót oraz drugiej części sagi.

Przez lata seria pozostawała żywa we wspomnieniach, aż wreszcie w 2012 roku Overhaul Games wydało odświeżoną graficznie (ulepszono także mechanikę) pierwszą część Baldur’s Gate, znaną jako Enhanced Edition. Rok później ukazała się odrestaurowana druga część cyklu.

Już wtedy pojawiły się pogłoski o przymiarkach do stworzenia trzeciej części gry – lata jednak mijały, a o tytule nie pojawiały się żadne nowe informacja. Aż do teraz.

Baldur’s Gate 3 podobno już powstaje

Informacja pochodzi z orientującego się dobrze w branży źródła – Brian Fargo to założyciel Interplay, w którym powstał między innymi oryginalny Baldur’s Gate. Wystarczył jego krótki tweet, by w sieci zawrzało, a gracze uronili ze wzruszenia niejedną łezkę.

„Wiem, kto pracuje nad Baldur’s Gate 3” – Fargo nie zdradził niestety, kogo ma na myśli. Pierwsze podejrzenia (i nadzieje) graczy zostały skierowane w stronę Larian Studios, twórców Divinity: Original Sin, deweloper zdążył już jednak oficjalnie zaprzeczyć, że ma cokolwiek wspólnego z projektem.

Powrót do gier po latach bywa ryzykowny – seria Baldur’s Gate zyskała sobie miano kultowej, przed nowym tytułem stoją więc bardzo wysoko postawione oczekiwania.

Które staroszkolne cRPG wspominacie najlepiej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry