21.06.2018 11:48

Ojciec i syn zostali aresztowani za pobicie gracza, który przejął ich gym w „Pokemon GO”

71-letni Robert Matteuzzi i jego 31-letni syn pobili gracza, który przejął ich gym w „Pokemon GO”. Panowie podbili mu oko oraz połamali palca za to, że ten oskarżył ich o oszukiwanie.

Ojciec i syn zostali aresztowani za pobicie gracza, który przejął ich gym w „Pokemon GO”
foto: kadr z wideo

„Pokemon GO” to wciąż jedna z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie. Nintendo i Niantic spowodowało, że marka znów znalazła się na ustach milionów ludzi na całym świecie, a lubienie kieszonkowych stworków znów stało się „cool”. Niestety, jak to bywa w przypadku fenomenów kulturowych, również Pikachu i spółka obudzili w niektórych ich mroczną stronę.

Jednymi z takich osób są Robert Matteuzzi i jego syn, którzy 20 czerwca 2018 roku dotkliwie pobili jednego z graczy za to, że ten przejął ich gym, a następnie nazwał ich oszustami. Zdenerwowany gracz rzucił w kierunku ich samochodu butelką napoju, co sprowokowało mężczyzn i poskutkowało tym, że w końcu rzucili się na chłopaka.

Mroczna strona Pokemon GO

Jak dowiadujemy się od portalu St. Louis Post, całe zdarzenie zostało nagrane przez jednego z przechodniów. Artykuł opisuje pobicie chłopaka przez dwóch mężczyzn następująco:

"

Starszy Matteuzzi odnalazł ofiarę kilkaset metrów dalej i rzucił butelką w jej twarz. Wszyscy trzej panowie wdali się w bójkę. Przechodzeń zdołał nagrać wideo, w którym widać całe zajście i to, jak starszy przytrzymuje chłopaka na ziemi, podczas gdy młodszy kilkukrotnie uderza ofiarę w głowę i twarz. Chłopak ma rozcięcia na twarz, poważnego siniaka pod okiem, a także połamanego palca. "

Napastnicy zostali aresztowani pod zarzutem „pobicia trzeciego stopnia”. Na razie nie wiadomo, jaką karę poniosą mężczyźni. Nie jest to pierwsza taka sytuacja - w trakcie szczytu popularności „Pokemon GO” do rękoczynów doszło nawet w warszawskim centrum handlowym Arkadia, po tym, jak ogłoszono, że do wygrania są powerbanki o mocy 20 tysięcy mAh.

Niantic do tej pory banował graczy, którzy nie potrafili się zachować podczas grania w ich produkcję. Zobaczymy, czy tak samo postąpią wobec ojca i syna, którzy dopuścili się pobicia.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Pokemon GO