25.03.2019 11:27

One Leaves - horror, który ma pomóc w rzuceniu palenia

Tę grę przeżyje w rzeczywistości tylko jeden na czterech graczy – One Leaves pokazuje nałóg palenia papierosów w sugestywnie przerażający sposób, mając nadzieję na zmotywowanie do rzucenia palenia. Gra dostępna jest za darmo.

One Leaves
foto: kadr z wideo

One Leaves porównuje uzależnienie od papierosów jako porównywalną do wizyty w celi w filmie „Piła” – szanse na to, że uda się wyjść z jednej i drugiej sytuacji z życiem są minimalne.

Pokazuje to dobitnie zwiastun gry, nakręcony w konwencji horroru. Po jego obejrzeniu spora cześć palaczy naprawdę może zacząć się bać.

Gra One Leaves powstała z inicjatywy FDA – amerykańskiej agencji regulującej rynek lekarstw. Twórcy mają nadzieję, że pokazanie palenia w dość oryginalnym i niepokojącym świetle pozwoli odstraszyć od nałogu szczególnie najmłodszych palaczy, mających od 12 do 17 lat.

palenie papierosa
palenie papierosa
Przeczytaj także Od 20 maja 2019 sprzedaż papierosów w Polsce będzie nielegalna. Zapomnieliśmy stworzyć system wymagany przez UE

Gra pomagająca w rzuceniu palenia

"

Ta nowa inicjatywa kierowana jest do nastolatków, którzy chcą spróbować palenia lub już to zrobiły. Ta grupa regularnie gra, chcemy więc dać im doświadczyć w ten sposób śmiertelnych konsekwencji nałogu. "

Ze statystyk wynika, że tylko jednemu na czterech nastolatków eksperymentujących z paleniem uda się z niego zrezygnować – a nałóg potrafi mieć śmiertelne konsekwencje.

Zadaniem graczy będzie wydostanie się z celi, w której zostali zamknięci – główną przeszkodą, z jaką przyjdzie się graczom zmagać, jest wycieńczone nałogiem ciało, które nie pozwoli na dłuższy bieg i nie pozwoli dostrzec ważnych szczegółów otoczenia przez papierosowy dym.

Zobacz także: >> Polska gra przez pomyłkę wysyłała graczy na stronę porno <<

Gra One Leaves została udostępniona za darmo – można ją pobrać na PC lub konsolę Xbox One. Nie wiadomo, czy tytuł pojawi się także na inne platformy sprzętowe.

Palicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry