02.07.2018 11:24

Oszałamiające demo Cyberpunka 2077 to wersja pre-alpha gry

CD Projekt RED zbiera entuzjastyczne opinie od osób, które widziały godzinną rozgrywkę Cyberpunka 2077, pokazywaną w sekrecie za zamkniętymi drzwiami. Jak się okazało, zachwyty dotyczą bardzo wczesnej wersji gry, która będzie jeszcze dopieszczana i dopracowywana.

demo Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe

Długo oczekiwany Cyberpunk 2077 nie zawiódł pokładanych w nim nadziei – CD Projekt RED zhakował konferencję Microsoftu na E3, żeby pokazać zwiastun swojej superprodukcji, w ukryciu zaś wybrańcy mieli okazję zobaczyć, jak prezentuje się prawdziwa rozgrywka.

Dzięki ich relacjom mogliśmy stworzyć kompendium wiedzy na temat Cyberpunka 2077, prezentując wszystkie szczególiki i smaczki, jakie zostały wyłapane podczas prezentacji. Jak się okazało, CD Projekt RED zawrócił w głowie dziennikarzom pokazując im bardzo wczesną wersję gry, która nie zdobyła nawet jeszcze statusu alpha.

Cyberpunk 2077 w wersji pre-alpha

Prezes CDP RED Adam Kiciński wprost przyznał, że jest to powód, dla którego demo nie zostało pokazane publiczne – gra nie jest jeszcze według studia na o to gotowa.

Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projekt ds. finansowych, zdradził na dodatek, że prace nad Cyberpunkiem 2077 będą trwały jeszcze długo – początek rozgrywki został specjalnie dopracowany z myślą o pokazach publicznych, pozostała część gry jest mniej zaawansowana.

"

Jest to najbardziej dopracowany fragment gry, jaki teraz mamy, przygotowany w jakimś sensie pod to, by go pokazywać ludziom spoza firmy. "

Nielubowicz uchylił także rąbka tajemnicy dotyczącej kampanii promocyjnej Cyberpunka 2077 – jej uruchomienie ma być niechybną wskazówką, że premiera tytuły jest bliska.

"

Budżet marketingowy będzie znacznie większy niż Wiedźmina 3, ale ostatecznie będzie to wypadkowa uzgodnień z partnerami. Chcemy mocno zainwestować w marketing - również z naszych środków. To jeden z powodów trzymania gotówki. "

Premiera Cyberpunka 2077 odbędzie się najprawdopodobniej w 2019 roku – jest także szansa, że gra zostanie pokazana dopiero w 2020.

Jaką płeć V, głównej bohaterki/bohatera Cyberpunk 2077 wybierzecie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry