09.05.2017 12:34

Otwarte testy Quake Champions ruszą lada dzień

Nie udało Wam się zapisać na zamknięte beta testy następcy kultowego Quake III: Arena? Wkrótce każdy będzie miał do nich dostęp.

Otwarte testy Quake Champions ruszą lada dzień
foto: materiały prasowe

Quake'a nikomu przedstawiać nie trzeba. W 1996 roku pierwsza odsłona tej jednej z najsłynniejszych serii gier komputerowych dokonała prawdziwego przełomu, zarówno w rozgrywce, jak i na polu wyświetlanej grafiki. Po umocnieniu swojej pozycji futurystycznym sequelem, kolejnej rewolucji dokonał Quake III Arena. Jego mecze do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością, m.in. za sprawą reinkarnacji jako Quake Live.

Fani, którzy najbardziej cenili sobie multiplayerowy aspekt Quake'a, czekają teraz niecierpliwie na najnowszą odsłonę serii zatytułowaną Quake Champions. Będzie to unowocześniona wersja tamtego tytułu, oferująca dynamiczne pojedynki z udziałem unikatowych bohaterów, których będą rozróżniać nie tylko modele, lecz także ich styl.

Gra jest już od kilku miesięcy w fazie zamkniętych beta testów, a jej pełna wersja ma być dostępna nawet w darmowym wariancie. Jeśli nie załapaliście się na zamknięte zapisy, mamy dla Was dobrą wiadomość. Bethesda i id Software zapowiedziały wielkie, tym razem już w pełni otwarte testowanie, które odbędzie się w dniach 12-21 maja 2017 roku.

Każdy chętny będzie mógł w tym czasie fragować do woli na publicznych serwerach, zapoznając się z nowymi arenami i tytułowymi czempionami. Dodatkowo kończy swą ważność również umowa o zachowaniu poufności, która obowiązywał w trakcie zamkniętej bety. Od teraz wszyscy będą mogli swobodnie dzielić się w internecie swoimi doświadczeniami z grą.

To jednak nie wszystko. W ramach otwartych testów zostanie również zaprezentowany graczom nowy tryb pod tytułem Sacrifice, polegający na rywalizacji dwóch czteroosobowych drużyn.

Ostatni z udostępnionych przez producenta trailerów ukazuje nam w akcji postać Rangera:

Zagracie w Quake Champions?

Jakub Gańko
Tagi: Gry