07.06.2018 14:22

„Overwatch” otrzymał zwiastun w stylu „Avengers: Infinity War”

Gra Blizzarda ma miliony fanów na całym świecie, podobnie z resztą, jak film z MCU. Obydwie produkcje opowiadają również o bohaterach, dlatego nie dziwne, że w końcu te dwa światy w jakiś sposób się spotkały.

„Overwatch” otrzymał zwiastun w stylu „Avengers: Infinity War”
foto: kadr z wideo

„Overwatch” to gra stworzona przez Blizzarda, czyli twórców takich produkcji, jak „Diablo”, „World of Warcraft”, czy „Hearthstone”. Popularna strzelanka doczekała się milionów fanów na całym świecie, a Smuga, czyli jedna z postaci, pojawiła się nawet w najnowszym filmie Stevena Spielberga „Ready Player One”, co jest testamentem tego, jak duży wpływ na geekowską kulturę ma „Overwatch”.

Podobnie jest z resztą w przypadku „Avengers: Infinity War” - film w reżyserii braci Russo zarobił w box-offisie na całym świecie prawie 2 miliardy dolarów (stan na dzień 7 czerwca 2018 roku), a pierwszy zwiastun produkcji był najczęściej oglądanym trailerem w historii internetu. Trzeba przyznać, że są to imponujące wyniki.

Overwatch: Infinity War - zwiastun

Pewien fan postanowił wykorzystać podobieństwa między markami Blizzarda i Marvela. Użytkownik Youtube'a o pseudonimie Salty Phish zaprezentował zwiastun „Overwatch” utrzymany w stylu trailera „Avengers: Infinity War”. Nie jest to może dzieło na miarę „Shreka: Bagna bez granic” autorstwa polskiego twórcy Sztywnego Patryka, ale trudno pobić perfekcję:

Salty Phish napisał w opisie wideo, że zainspirowała go przeróbka „Avengers: Infinity War”, w której muzyka została zastąpiona utworem Coolio „Gansta's Paradise”. Twórca dodał również, że bardzo mu się nudziło, więc postanowił zrobić coś pożytecznego ze swoim wolnym czasem.

Avengers w dziełach kultury

Ogromna popularność najnowszego filmu z MCU zaowocowała pojawieniem się Avengerów w różnych niespotykanych miejscach - Marvel podjął współpracę z marką odzieżową Vans, która przygotowała buty inspirowane ich postaciami komiksowymi. Natomiast sam Thanos pojawił się w bijącej rekordy popularności grze „Fortnite”. Niewykluczone zatem, że któryś z marvelowskich superherosów pojawi się gościnnie w „Overwatch”. W końcu tam bohaterowie nigdy nie umierają.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Avengers: Infinity War Overwatch