17.03.2017 13:37

PC Building Simulator - złóż peceta na swoim pececie

Możesz wykorzystać swój komputer, żeby składać wirtualne pecety komponent po komponencie i kabelek po kabelku. PC Building Simulator wszedł w fazę wczesnych testów – chętni mogą grę pobrać i zainstalować.

PC Building Simulator - złóż peceta na swoim pececie
foto: kadr z wideo

Jeszcze 10 lat temu Polska była prawdziwym ewenementem na mapie świata – większość kupowanych komputerów stacjonarnych składana była przez małe (lub całkiem duże) sklepy według specyfikacji podawanych przez klienta. Na zachodzie sprzedawały się głównie gotowe konfiguracje przygotowywane przez znane marki.

Teraz, gdy królują laptopy, trudno sobie wyobrazić składanie ich z części (chociaż pojawiały się platformy, które to teoretycznie umożliwiały) – mało jest więc okazji, żeby móc z czystym sumieniem pogrzebać we wnętrzu swojego peceta.

Z pomocą przychodzi projekt PC Building Simulator – w grze możemy przypomnieć sobie sztukę składania komputerów. Tytuł może wycisnąć łezkę wzruszenia wśród osób, które pamiętają jeszcze konieczność przestawiania zworek na płytach głównych i zmagania z plątaniną różnych kabli zasilających.

Wczesna wersja gry nie jest jeszcze zbyt rozbudowana, jednak liczba opcji, które prezentowane są na poszczególnych etapach montażu może co bardziej wrażliwe osoby przyprawić o lekki zawrót głowy. Podchodzący do składania peceta muszą wiedzieć, co, w jakiej kolejności i w jaki slot powinno być włożone, żeby wirtualna maszyna miała szansę na symulowane odpalenie.

Tytuł ma stawiać na realizm – jego zaletą mają być dopracowane modele 3D poszczególnych komponentów (firmowanych przez uznane światowe marki) i idące za tym konsekwencje dotyczące możliwości ich instalowania (na przykład długość i szerokość kart graficznych).

foto: kadr z wideo+

Osoby, które chcą zobaczyć, jak wyglądało tworzenie komputera marzeń w pionierskich czasach mogą skorzystać z poradnika przekazującego podstawowe zasady sztuki. Projekty można wykonywać dla relaksu lub też ćwiczyć przed podejściem do składania prawdziwego komputera.

PC Building Simulator w wersji pre-alpha można pobrać z tego adresu. Jeśli coś nie zadziała - w tej fazie prac nad grą jest to jak najbardziej normalne.

Gracie w symulatory?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry