13.12.2016 12:47

Pac-Man i Lemmingi uruchomione na Touch Barze MacBooka Pro

Przez wiele lat użytkownicy komputerów Apple musieli znosić docinki pecetowych graczy z powodu ubogiej – w porównaniu – oferty tytułów. Teraz, dzięki Touch Barowi w nowych MacBookach Pro, fani jabłka otwierają oczy niedowiarkom i pokazują – to są gry na miarę naszych możliwości.

Pac-Man i Lemmingi uruchomione na Touch Barze MacBooka Pro
foto: kadr w wideo

Do grona znanych i kochanych gier, które można uruchomić dzięki nowym rozwiązaniom zastosowanym w najlepszych MacBooku Pro w historii – takie słowa padły podczas oficjalnej prezentacji – dołączyły Pac-Man i Lemmingi. I zapewne nie jest to jeszcze ostatnie słowo.

Wygląda to co prawda na lekki krok wstecz, jako że wcześniej zaprezentowano działającego na Touch Barze Dooma – praojca gier FPS, powstałego w czasach, gdy mówiło się na nie jeszcze jako FPP – jednak zaangażowanie właścicieli komputerów Apple w uruchamianie nostalgicznych tytułów potrafi urzec i wycisnąć łzę wzruszenia z niejednego pecetowego oka.

Już chwilę po zobaczeniu umiejętności macowego gracza - dla którego, w związku ze wspomnianym celibatem, jest to chyba pierwszy kontakt z tą klasyką – rozrzewnienie zniknie, ustępując polu radosnemu poczuciu wyższości:

Równie skomplikowanie wygląda rozgrywka w Lemmingi – wygląda na to, że na Touch Barze czeka na nich dokładnie 0 niebezpieczeństw:

Oba projekty to wynik wytężonej pracy entuzjastów – jeśli posiadacie najnowszego MacBooka Pro z Touch Barem i chcielibyście wykorzystać pełnię jego możliwości, możecie pobrać te premierowe tytuły całkowicie za darmo z internetu. Zarówno nostalgicznego Pac-Mana, jak i rewolucyjne Lemmingi.

Nie zapomnijcie tylko zrobić sobie pamiątkowego selfie podczas gry – możecie wykorzystać do tego unikatowy kijek, zaprojektowany do pracy właśnie z MacBookami.

Czy macbookowym graczom udało się wstać z kolan?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry