07.09.2018 11:22

Paul McCartney nawiedził „Destiny 2: Forsaken”

Legendarny wokalista i muzyk współpracuje z twórcami „Destiny”, studiem Bungie, od 2014 roku - przygotował nawet na potrzeby gry utwór „Hope to the Future”, który stał się nieoficjalnym motywem przewodnim produkcji.

Paul McCartney Destiny
foto: kadr z wideo

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy McCartney został poproszony o zrobienie utworu na potrzeby pierwszej odsłony gry, zwanej po prostu „Destiny”. Były „żuczek” się zgodził i współpraca zaowocowała utworem „Hope For The Future”, pseudo-balladą z bombastyczną częścią środkową, do której powstał nawet klip. 

Wspomniane wideo również nie zachwyca - pokazuje Paula McCartneya błąkającego się po galaktyce przedstawionej w grze Bungie. Sam wokalista jest hologramem emitowanym przez latającą kulę, której w „Destiny” głos podkłada sam Peter Dinklage, znany z  „Gry o Tron” czy „Avengers: Infinity War”. Zobaczcie McCartneya-wagabundę:

McCartney w Destiny 2

Mieszane odczucia fanów gier, a także wielbicieli Paula McCartneya spowodowały, że utwór stał się swojego rodzaju memem w społeczności użytkowników „Destiny”. Niektórzy nawet stwierdzili, że jest to nieoficjalny hymn wielbicieli tejże produkcji. Zauważyli to twórcy, którzy w pierwszej misji w „Destiny 2” postanowili umieścić zniekształconą wersję tego utworu - zobaczcie sami:

Okazuje się, że na tym się nie skończyło, ponieważ w nowym dodatku do „Destiny 2” o tytule „Forsaken” pojawia się kolejne nawiązanie do „przeboju” McCartneya. Tym razem, w jednej z nowych lokacji w grze możemy dostać się do pubu, w którym DJ gra... nieco zwolnioną wersję „Hope For The Future”. Dokładny sposób dostania się tam został przedstawiony przez speców z GamesRadar:

Paul McCarney w Polsce w 2018 roku

Paul McCartney wystąpi 3 grudnia 2018 w TAURON Arena Kraków. Będzie to pierwszy koncert eks-Beatlesa w Krakowie i drugi w Polsce – w 2013 zagrał w Warszawie. Bilety są dostępne w cenie od 279 złotych.

Kamil Kacperski
Tagi: Paul McCartney Gry