02.10.2017 11:52

Petsbury - grasz w grę i pomagasz zwierzętom

Polska gra wprowadza zasady rozgrywki na zupełnie nowy poziom – budując i prowadząc schronisko dla zwierząt na smartfonie pomagamy także prawdziwym zwierzakom.

Petsbury - grasz w grę i pomagasz zwierzętom

Petsbury to dzieło studia Garmory. Programiści porozumieli się z Fundacją Karmimy Psiaki – dzięki temu część przychodu z gry zostanie przeznaczona na wsparcie prawdziwych schronisk.

Zadaniem gracza jest przygotowywanie i przekazywanie zwierząt do adopcji. Znalezione podczas wypadów na miasto psy i koty (a także gryzonie) należy odpowiednio przywitać, nakarmić wygłaskać, a także pobawić się z nimi, dzięki czemu osiągną wyższy stopień zen i będą bardziej pożądane przez pragnące zaznać życia z czworonożnymi ulubieńcami rodziny.

Żeby jednak móc zapewnić rezydującym w schronisku zwierzętom należyte warunki, trzeba wykazać się rozwiniętym zmysłem ekonomicznym. Prowadzony przez nas przybytek musi na siebie zarabiać. Przedmioty niezbędne do opieki nad podopiecznymi trzeba albo kupić (jak na przykład jedzenie), albo samodzielnie wytworzyć (zabawki, leki) w wyspecjalizowanych budynkach, których postawienie kosztuje.

foto: materiały prasowe

Surowce można zarabiać na kilka sposobów – oddając zwierzaki do nowych rodzin, prowadząc hotel dla zwierząt (dochód pasywny, uzależniony od stopnia rozbudowania), lecząc chore pupile w przychodni (leki należy wykonać samemu dzięki nasionom, jakie dostaje się czasem przy przeprowadzaniu adopcji) oraz oglądając reklamy.

Lista zależności pomiędzy poszczególnymi budynkami i produkowanymi przez nie dobrami jest dość skomplikowana, nie będzie więc czasu na nudę podczas craftingu. Tym bardziej, że wraz z rozbudowywaniem schroniska dostajemy dostęp do nowych terenów do patrolowaniu w poszukiwaniu bezdomnych zwierząt do uratowania, zwiększają się także przy tym oczekiwania rodzin chcących adoptować pupila.

Gra Petsbury dostępna jest za darmo na smartfony z Androidem – można ją pobrać ze sklepu Google Play. Surowce w grze można dokupić za prawdziwe pieniądze – to właśnie część z nich zostanie przekazana na karmienie psiaków i kotów w 16 schroniskach na terenie Polski.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry