13.07.2017 17:52

Planszówka STWORZE podbija słowiańskie serca i portfele

STWORZE to polska planszówka, która w swoim gatunku ma szansę stać się odpowiednikiem Wiedźmina wśród gier komputerowych. I nie chodzi tylko o powiązania ze słowiańską mitologią.

Planszówka STWORZE podbija słowiańskie serca i portfele
foto: kadr z wideo

W naszych duszach wciąż jeszcze najwyraźniej żywa jest tęsknota za starymi czasami i wierzeniami, które dawno temu ustąpiły miejsca chrześcijaństwu. Według nich przeróżne stworza zamieszkiwały drzewiej polskie puszcze i bory, dzieląc świat ze śmiertelnikami, działając z nimi – a czasami wbrew nim.

Planszówka STWORZE rozgrywana jest w czasach, gdy mityczne stworzenia zauważyły, że ludzie się od nich odwracają, zaczynają lekceważyć i zapominać. Magiczne postaci postanowiły przypomnieć śmiertelnikom o swoim istnieniu, używając do tego siły i innych form perswazji.

Szybko jednak okazało się, że apetyt na rząd dusz rośnie w trakcie pozyskiwania nowych wyznawców – Stworza zaczęły więc rywalizować między sobą o lojalność zamieszkujących krainę śmiertelników. Tak zaczęło się pokazywane w planszówce starcie, w którym może być tylko jeden zwycięzca.

W przeciwieństwie do twórców Lords of Hellas, która pozyskiwali dla swojego planszówki fundusze podczas ogólnoświatowej zbiórki, autorzy gry STWORZE przedstawili swoje dzieło tylko Polakom.

Planszówka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem – cel kampanii został przekroczony trzykrotnie w połowie jej trwania, a zamówienia sięgnęły już 150 000 zł. To efekt dopracowania tytułu – autorzy przyznają, że prace nad grą zaczęły jeszcze w 2015 roku.

foto: materiały prasowe
"

W grze STWORZE gracze wcielają się w jednego z ośmiu bohaterów – Stworzy – i realizując kolejne misje, zwiększają swoje wpływy w Krainie. Zwycięzcą zostanie to Stworze, które pierwsze zrealizuje wszystkie misje ze swojej talii Misji. Każda misja wymaga wykonania akcji, zaś każda akcja – podjęcia działań na planszy. Działania te mają doprowadzić do zwiększenia wpływów danego Stworza w Krainie i w konsekwencji do zostania jej jedynym Opiekunem. "

Zbiórka na rozpoczęcie produkcji gry odbywa się na portalu wspieram.to – część z opcji została już całkowicie wykupiona. Szczęśliwcy, którym uda się zakupić grę otrzymają ją na początku grudnia 2017 roku.

Jak się Wam podoba gra STWORZE?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry