12.07.2017 11:58

Po 19 latach Valve wróciło do Half-Life’a

Gdy w oficjalnym komunikacie na Steamie pojawił się wpis mówiący o nowej publikacji związanej z kultowym klasykiem, serca graczy zabiły wyraźniej żywiej, jako że mogło to oznaczać tylko jedno – Half-Life 3 został oficjalnie potwierdzony.

Po 19 latach Valve wróciło do Half-Life’a
foto: materiały prasowe

Fani serii gier zakończonej przedwcześnie na tytule oznaczonym numerem 2 od lat w entuzjastyczny sposób reagują na najmniejsze nawet skojarzenia związane z możliwą trzecią częścią sagi – w internecie można znaleźć tony memów pokazujących zazwyczaj bardzo akrobatyczne skojarzeniowo potwierdzenia, że prace nad Half-Life 3 trwają.

Niestety, nadzieje po raz kolejny zostały zawiedzione – Valve nie przygotowało po cichu premiery Half-Life 3, lecz wydało poprawki do pierwszej części cyklu, wydanej jeszcze w 1998 roku.

Aktualizacja zalecana jest dla graczy, którzy wciąż jeszcze ratują nieco rozpikselowany świat przed najazdem z przypadkowo otworzonego portalu do innego wymiaru. Lista poprawek obejmuje:

  • usunięcie błędu wywołującego zawieszenie się gry po wpisaniu jako parametru startowego specjalnego ciągu znaków
  • naprawienie błędu w obsłudze plików SAV, pozwalający na zapisanie dowolnego pliku w katalogu gry
  • usunięcie błędu prowadzącego do zawieszenia się gry podczas bardzo szybkiego przełączania się pomiędzy niektórymi rodzajami broni
  • usunięcie błędu polegającego na zawieszaniu się gry po ustawieniu elementów dekoracyjnych

Valve pokazało, że potrafi wracać do swoich starych, lecz wciąż popularnych gier – Half-Life zyskał poprzednie poprawki w 2013 roku, a więc 15 lat po swojej premierze.

Z informacją o aktualizacji można zapoznać się pod tym adresem. Czekanie na Half-Life 3 można umilić sobie próbując sił w quizie badającym znajomość klasycznych gier – ile tytułów uda się Wam odgadnąć po spojrzeniu na biust występujących w nich bohaterek?

Na osłodę mamy potwierdzone informacje - na pojawienie się odświeżonego graficznie StarCrafta Remastered trzeba czekać tylko do 14 sierpnia 2017 roku.

Czekacie na Half-Life 3?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry