03.09.2018 11:46

Po 24 latach odkryto nowy sekret w „Doomie 2”

Youtuber o ksywie Zero Master po 24 latach od premiery „Dooma 2” odkrył nieznany dotąd sekret. Mianowicie znalazł sposób na użycie dotychczas zablokowanego teleportu w jednej z lokacji. Na Twitterze pogratulował mu nawet jeden z twórców gry.

Doom
foto: kadr z wideo

Sekrety w grach wideo to temat, o którym można rozmawiać i pisać godzinami, a i tak odkryje się jedynie wierzchołek góry lodowej. Twórcy już w początkowej fazie rozwoju branży starali się rozmieszczać w swoich grach pomniejsze znajdźki, easter eggi i inne tego rodzaju trofea dla prawdziwych fanów, którzy lubią poznać grę od podszewki.

Jednym z takich graczy jest Zero Master, który po 24 latach od premiery „Dooma 2”, odnalazł w tej grze nieznany dotąd sekret. Chociaż słowo „nieznany” jest tu może nieco na wyrost, ponieważ produkcja na przestrzeni lat została rozłożona na części pierwsze przez wielu modderów. Youtuber jest jednak pierwszym graczem, który w „sposób legalny” odkrył sposób na dostanie się do sekretnej lokacji:

Nowy easter egg w Doomie 2

Współtwórca całej serii, John Romero, wytłumaczył na Twitterze o co konkretnie chodziło w danym sekrecie - aby użyć teleportera należało zostać tam pchniętym przez przeciwnika. Tylko w taki sposób gra aktywowała portal:

"

Sekret wyjaśniony: ukryty portal jest zaznaczony jako „zdatny do odblokowania”, ale kiedy go dotkniesz, to nie dostaniesz się dalej. Więc nigdy nie wejdziesz do tego sektora i nie odblokujesz sekretu. Jedynym sposobem na dostanie osiągnięcia jest bycie wepchniętym do portalu przez przeciwnika! "

Trudno powiedzieć ile sekretów pozostało nieodkrytych w różnych starych grach. Skoro po 24 latach wciąż można znaleźć kolejne znajdźki w „Doomie 2”, to kto wie co znajdziemy jeszcze w innych produkcjach.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Doom