02.12.2016 10:01

Pobierz Neverwinter Nights z dodatkami za darmo

W związku z początkiem zimowych wyprzedaży na GOG.com, serwis udostępnił Neverwinter Nights Diamond do darmowego pobrania. Gracze mogą korzystać z oferty do 3 grudnia 2016 roku, do godziny 12:00.

Pobierz Neverwinter Nights z dodatkami za darmo
foto: materiały prasowe

Przez najbliższe godziny posiadacze konta w serwisie GOG mają możliwość nieodpłatnie pobrać Neverwinter Nights Diamond, czyli pełną wersję gry wraz z wszelkimi rozszerzeniami i DLC. Gra pierwotnie ukazała się w 2002 roku na komputery PC i powstała dzięki współpracy studia BioWare z Atari, który był wydawcą gry. Dodatki zawarte w diamentowej edycji, Shadows of Undrentide oraz Hordes of the Underdark, wyszły w 2003 roku.

W czasie premiery, tytuł był reklamowany jako duchowy spadkobierca bestsellerowej serii Baldur's Gate. Przyczyną tych zapowiedzi był fakt, że akcja obydwu tytułów odbywa się w świecie Zapomnianych Krain, a dokładniej na kontynencie Faerûnu. Tak jak we wcześniejszych grach cRPG BioWare, mechanika Neverwinter Nights jest oparta o Dungeons & Dragons. Jednak o ile wcześniejsze, izometryczne tytuły studia korzystały z drugiej edycji D&D, o tyle Neverwinter Nights wykorzystuje trzecią edycję fabularnego RPG, opublikowaną w 2000 roku.

Głównym motywem gry, którą przez najbliższe godziny można pobrać za darmo jest tajemnicza choroba, Wyjąca śmierć trawiąca miasto Neverwinter (leżącym na znanym z dodatku do pierwszego Baldur's Gate Wybrzeżu Mieczy). Najważniejszym zadaniem stojącym przed graczem będzie rozwikłanie zagadki i odkrycie przyczyn epidemii, a także osób, które ją wywołały.

Link do darmowego downloadu Neverwinter Nights Diamond znajdziecie TUTAJ.

nwn

Gra zebrała bardzo dobre recenzje i stała się ulubieńcem graczy, a jej popularność utrzymuje się do dziś - jej ocena na serwisie metacritic.com wynosi 91/100. Udostępniona przez GOG gra jest dostępna w następujących wersjach językowych (audio i napisy): polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej i hiszpańskiej. Całość waży 2.4 GB.

Udostępniając bezpłatnie Neverwinter Nights, GOG rozpoczyna kampanię zimowych promocji. Wśród innych interesujących ofert znalazła się Enchanced Edition pierwszego Wiedźmina, którą można kupić za jedyne 4.39 zł, zaś Enchanced Edition Wiedźmina 2: Zabójców Królów za 6.09 zł. Fanom klasycznych produkcji studia BioWare z pewnością przypadnie do gustu z kolei Planescape: Torment oraz Icewind Dale 2 w edycji Complete, które można zakupić w serwisie za 16.39 zł.

Jeśli nie jesteście jednak gotowi wydać nawet kilku złotych na te klasyczne już pozycje, przypominamy, że możecie darmowo pobrać także pełną wersję Far Cry 3: Blood Dragon dzięki uprzejmości Ubisoftu oraz Dungeon Keepera z serwisu Origin.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry