01.02.2018 14:54

Pojawi się nowa wersja Monopoly. Tym razem w edycji dla oszustów

Jeśli kochasz Monopoly, ale nie zawsze grasz uczciwie to firma Hasbro ma coś specjalnie dla Ciebie!

Pojawi się nowa wersja Monopoly. Tym razem w edycji dla oszustów
foto: materiał promocyjny

Monopoly to jedna z najsłynniejszych gier planszowych na świecie. Powstała ponad sto lat temu i do dziś cieszy się uznaniem graczy na całym świecie. O jej popularności powinien świadczyć fakt, że gra oparta na zasadach kapitalizmu ukazała się w naszym kraju, kiedy w Polsce panował jeszcze komunizm. Mowa oczywiście o Eurobiznesie, który w zasadzie niczym nie różni się od amerykańskiej planszówki. Do tej pory powstało wiele wersji Monopoly, między innymi dla fanów świata Marvela, Pokemonów, „The Simpsons”, „Family Guy”, Queen, AC/DC,  „Stranger Things”, „Fallout”, czy „Skyrim”. Tym razem Hasbro ma dla graczy niespodziankę.

Monopoly Cheaters Edition Game - czym różni się od oryginału

Odmienność wyżej wymienionych wersji, polegała głównie na zmianie wyglądu planszy, innych pionków i dodatkowych, ledwo zauważalnych zmian w mechanice gry. Tym razem twórcy idą krok dalej i zamierzają zachęcić graczy... do oszukiwania. Jak donosi Business Insider, nowa gra będzie nosić tytuł Monopoly Cheaters Edition Game. W pudełku oprócz klasycznych elementów znajdziemy również 15 kart oszustwa i prawdziwe kajdanki, którymi skuwani będą gracze przyłapani na kantowaniu. Oprócz tego wprowadzone zostaną nowe zasady, polegające na przykład na kradzieży pieniędzy z banku, lub przesuwania pionków innych graczy. Każdy, kto oszuka przeciwnika, zostanie nagrodzony dodatkową gotówką albo darmową nieruchomością. 

Jonathan Berkowitz, wiceprezes Hasbro opowiedział magazynowi o nowym pomyśle.

"

W końcu postanowiliśmy zrobić ukłon w stronę naszych mniej uczciwych fanów, zachęcając ich do wzięcia udziału w tych klasycznych (chociaż nie zawsze powiedzianych wprost) momentach, które mają miejsce podczas rodzinnych rozgrywek. Jesteśmy podekscytowani tym, jak fani będą próbować unikać złapania przez innych graczy i jak zareagują na nowe podstępy podczas gry.  "

Nowa wersja Monopoly ma ukazać się na jesieni 2018 roku. To przybliżona data wydania na amerykańskim rynku. Kiedy edycja dla oszustów pojawi się w Polsce? Trudno powiedzieć. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. 

Zagrasz w Monopoly dla oszustów?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Monopoly