20.07.2018 11:28

Spidey stawia czoła Silver Sable w nowym zwiastunie „Spider-Mana” na PS4

Peter, Mary Jane i Miles będą mieli ręce pełne roboty. Norman Osborn planuje 3 raz z rzędu wygrać wybory na prezydenta Nowego Jorku. W związku z tym, planuje pozbyć się Pajączka.

Spider-Man PS4
foto: materiały prasowe

Sony i studio Insomniac pokazało na Comic Conie w San Diego nowy zwiastun gry „Spider-Man” na PS4. Dowiadujemy się z niego co nieco na temat fabuły. Pomocnikami Petera w walce z przestępczością Nowego Jorku będą Mary Jane Watson oraz... Miles Morales, który w komiksach Ultimate sam staje się Spider-Manem. Wygląda na to, że głównym przeciwnikiem Pajączka będzie za to Norman Osborn, który w tej wersji jest prezydentem Nowego Jorku. 

Na razie nie wiemy jednak, czy Osborn przywdzieje zielony strój i wskoczy na swój szybowiec. W zwiastunie bowiem nie pojawia się Zielony Goblin, a sam prezydent NYC wynajmuje Silver Sable i jej bandę najemników. Ich celem jest oczywiście pozbycie się Spider-Mana. Według Normana Osborna jest to jedyny sposób na to, by zagwarantować sobie 3 kadencje w urzędzie:

Spider-Man kontra Sinister Six w nowej grze?

Oprócz tego zwiastun prezentuje nam już złoczyńców, których mieliśmy okazję zobaczyć w poprzednich materiałach udostępnionych przez twórców - widzimy zatem Shockera, Scorpiona, Vulture'a, Negative Mana i Rhino. Insomniac przedstawiło również oficjalny opis fabuły, który w dużym skrócie można podsumować zdaniem: Spider-Man ma przekichane:

"

Stawka w Marvelowskim Nowym Jorku wciąż rośnie, a prezydent Norman Osborn nie chce ryzykować starty szans na re-elekcje. W związku z tym zatrudnia Silver Sable i jej organizację najemniczą zwaną Silver Sable International. Ich cel jest prosty - przywrócić porządek w mieście. A to oznacza, że muszą zatrzymać kogoś, kto według nich jest odpowiedzialny za ten chaos: Spider-Mana. "

I chociaż zarówno opis, jak i zwiastun produkcji sugerują, że Silver Sable będzie pracowała dla Normana Osborna, to można odnieść wrażenie, że nie będzie to zbyt długa współpraca, a zdesperowany Osborn w końcu sam stanie się ofiarą bezwzględnej kobiety i jej organizacji. Czy prezydent Nowego Jorku przeprosi Spider-Mana i zwróci się do niego o pomoc?

Spider-Man PS4 - kiedy premiera?

Tego dowiemy się już 7 września 2018 roku, ponieważ właśnie wtedy „Spider-Man” na PS4 trafi do sprzedaży. Pajączka będziemy mieli okazję też całkiem niedługo znów zobaczyć na dużym ekranie - w czerwcu ruszyły zdjęcia do „Spider-Mana: Far From Home”, czyli sequela „Homecoming”, a heros najprawdopodobniej powróci jeszcze w filmie „Avengers 4”, którego premiera odbędzie się w kwietniu 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Spider-Man