16.08.2018 10:52

Pojawił się zwiastun „World of Warcraft: Battle for Azeroth”. Za muzykę odpowiada w nim Metallica

14 sierpnia 2018 roku odbyła się premiera nowego dodatku do najpopularniejszego MMORPG na świecie. Z tej okazji twórcy udostępnili zwiastun, w którym warstwą muzyczną jest utwór „For Whom The Bell Tolls” Metalliki.

World of Warcraft: Battle for Azeroth
foto: materiały prasowe

Metallica nie po raz pierwszy pojawia się we współpracy z Blizzard Entertainment, czyli twórcami „WOW-a”. Legendy thrash metalu wystąpiły już podczas jednego z Blizzconów, czyli imprez organizowanych przez gigantów przemysłu gier wideo, na którym pokazywane są nowe materiały z nadchodzących produkcji Blizzarda. Tym razem, panowie nie musieli się jednak za dużo napracować - w zwiastunie został użyty ich utwór, który został jednak przerobiony na wersję symfoniczną. I trzeba przyznać, pasuje jak ulał. 

Zwiastun „Battle for Azeroth” skupia się na warstwie fabularnej dodatku, który opowie o odwiecznym konflikcie między Hordą a Przymierzem. Jak to zwykle bywa, wojna zbiera naprawdę potężne żniwo po obydwóch stronach barykad, zatem tematycznie „For Whom The Bell Tolls”, czyli „Komu bije dzwon”, jest wyborem wręcz perfekcyjnym. Z resztą, kiedy Metallica jest złym wyborem?:

Metallica w nowym zwiastunie World of Warcraft

„Battle for Azeroth” wprowadziło do najpopularniejszego MMORPG na świecie aż dwa nowe kontynenty: Kul Tiras dla Przymierza i Zandalar dla Hordy. Blizzard postanowił również dodać co nieco do trybów rozgrywki. Pojawiły się dwie nowe możliwości dla graczy, którymi są „Ekspedycje” przeprowadzane w małych, trzyosobowych grupach oraz „Fronty wojenne”, w których dwudziestoosobowe grupy będą toczyły starcia z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Oprócz tego na pewno użytkownicy będą mieli dostęp do nowych zadań i przeciwników, a także 6 ras i zwiększenia maksymalnego poziomu doświadczenia - ze 110 na 120. 

Dodatek do „WOW-a” zatytułowany „Battle for Azeroth” pojawił się w sprzedaży 14 sierpnia 2018 roku i z miejsca zdobył ogromną popularność u graczy - do tego stopnia, że przez kilka dobrych godzin użytkownicy mieli problem z dostaniem się na serwery, które po prostu nie wytrzymywały natłoku. Cóż możemy więcej powiedzieć? Do zobaczenia w Azeroth!

Metallica w Polsce w 2018 roku

Metallica odwiedziła stolicę Małopolski 28 kwietnia 2018, gdzie oprócz największych hitów (nie zabrakło „For Whom The Bell Tolls”) zagrała również przebój Dżemu „Wehikuł czasu”, który został chóralnie odśpiewany przez wszystkich fanów zebranych wówczas w Tauron Arenie. Na razie Metallica nie ogłosiła kolejnego koncertu w Polsce, ale wiemy, że powróci do Europy w 2019 roku, więc być może znów doczekamy się ich występu. 

Kamil Kacperski