10.10.2018 13:33

W „Pokemon GO” pojawią się potworki z 4. generacji

Nowe 20-sekundowe wideo udostępnione przez twórców przedstawia fragmenty sylwetek Turtwiga, Chimchara, Piplupa oraz Dialgi, czyli stworków z 4. generacji gier. Oprócz tego twórcy zapowiedzieli drobne zmiany w balansie „Pokemon GO”.

Pokemon GO 4th Generation
foto: kadr z wideo

Wieczorem 9 października 2018 roku świat obiegła informacja, iż już niedługo w „Pokemonach GO” wybierzemy się do krainy Sinnoh, która zamieszkała jest przez takie stworki jak Turtwig, Chimchar czy ulubieniec wszystkich fanów, Bidoof. Zapowiedź w formie wideo pojawiła się na oficjalnych mediach społecznościowych gry. Trwający 20-sekund filmik przedstawił nam zarys dwóch wspomnianych starterów (Turtwiga i Chimchara), Piplupa oraz Dialgi.

Niestety, twórcy nie podzielili się informacją dotyczącą tego, kiedy będziemy mogli zacząć łapać nowe stworki:

Pokemon GO z nowymi stworkami

Region Sinnoh i ponad 100 różnych nowych gatunków Pokemonów pojawiły się w grach o podtytułach „Diamond”, „Pearl” oraz „Platinum”. Była to pierwsza gra z głównych odsłon serii przeznaczona na konsole Nintendo DS. Produkcje były nieco krytykowane za wolną rozgrywkę, ale nadrabiały nowymi mechanikami, grafiką i dźwiękiem oraz samymi stworkami. Szczególnie wychwalano „Platinum”, która nieco przyspieszyła zabawę, a także dodała sporo zawartości dla tych, którzy zostali już mistrzami regionu.

Oprócz zapowiedzi nowych Pokemonów, twórcy podzielili się również listą zmian, które pojawią się w nadchodzących tygodniach w „Pokemon GO”. Niantic potwierdziło, że pogoda będzie miała teraz mniejszy wpływ na to, jakie stworki spotkamy, miejsca spawnów będą się częściej zmieniały, dzięki czemu na danym terenie co kilka dni będziemy mogli spotkać nowe Pokemony, a takie miejsca jak parki czy rezerwaty przyrody będą miały teraz nieco bardziej różnorodnych mieszkańców.

>> ZOBACZ TAKŻE: Czy Pikachu jest nazistą? Fani „Pokemon Go” są zaniepokojeni <<

Zmiany w Pokemon GO

Nowości pojawią się również w trakcie walk - twórcy zapowiedzieli zmiany w ilości CP niektórych potworów, zmniejszenie przepaści między Pokemonami z wysokim HP i niskim HP, zwiększenie użyteczności stworków z wysokimi statystykami obronnymi, a także poprawki w balansie między Pokemonami o słabej i mocnej defensywie (zmniejszenie różnic między nimi). To ma na celu zdywersyfikowanie drużyn najlepszych trenerów i spowodowanie, że więcej Pokemonów będzie mogło się wykazać w walce.

Gra jest dostępna na urządzenia z systemem Android (Google Play) oraz sprzęt Apple (AppStore). Cieszcie się z nadchodzących nowości w „Pokemon GO”?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Pokemon GO