14.07.2016 11:27

Pokemony coraz bliżej Polski

Pokemon GO trafił do Europy i jest już na granicy Polski – gra została udostępniona trenerom z Niemiec. Polska premiera powinna już być blisko.

Pokemony coraz bliżej Polski
foto: materiały prasowe

Gra Pokemon GO zadebiutowała na początku lipca 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Tytuł miał być stopniowo wprowadzany na kolejne obszary, ale na przeszkodzie stanęła wyższa niż się spodziewano popularność gry.

Pokemon GO jest już oficjalnie dostępny w Polsce!

W ciągu zaledwie kilku dni graczy poszukujących codziennie pokemonów zebrało się więcej, niż użytkowników Twittera. Padł też inny internetowy bastion – porno zostało przez Pokemony zdetronizowane pod względem liczby wyszukiwań w serwisie Google.

Miliony oficjalnych graczy (i zapewne drugie tyle sięgających po aplikację bez czekania na oficjalną premierę w ich kraju, również w Polsce) okazały się być zbyt wielkim wyzwaniem dla infrastruktury twórców gry (Pokemon Go pozostaje w stałym internetowym kontakcie z serwerami Niantic) i żeby zapewnić możliwość łączenia się i grania, zdecydowano o wstrzymaniu premier Pokemonów w innych krajach.

Wygląda jednak na to, że sytuacja została już opanowana – Niantic opublikowało tweeta o powrocie do udostępniania Pokemon GO w nowych krajach.

Szaleństwo kolekcjonowania Pokemonów trafiło także oficjalnie do Wielkiej Brytanii.

Nasi zachodni sąsiedzi mogą już instalować grę bez obaw o możliwość pobrania spoza sklepu Google Play wersji instalacyjnej z umieszczonym wewnątrz wirusem. Sprawdzonym serwisem oferującym najnowszą wersję Pokemon GO jest apkmirror.com.

Przed niebezpieczeństwem ostrzegają jednak twórcy gry.

Kiedy Pokemon GO pokaże się w Polsce? Oficjalnej daty nie podano, nie wiadomo także nic o planach wprowadzenia gry do kolejnych państw. Według oryginalnych założeń Pokemony miały pojawić się na całym świecie przed końcem lipca 2016 roku. Rozpoczęcie udostępniania gry w Europie oznacza zapewne, że od polskiej premiery dzielą nas raptem dni.

Trenerzy, którzy mieli już możliwość polowania na Pokemony dzielą się zdjęciami stworów znalezionych w miejscach, gdzie raczej nikt by się ich tam nie spodziewał (uwaga - przyłapano je także w sytuacjach „tylko dla dorosłych”). Pokemon GO spowodował także poważne publiczne zgorszenie po pokazaniu wirtualnych stworzeń na terenie obozu zagłady w Auschwitz.

Czekanie na pojawienie się Pokemon GO w polskim Google Play można uprzyjemnić sobie słuchając motywu przewodniego z gry w jedynie słusznych, metalowych wydaniach.

Co zrobicie, gdy w końcu Pokemon GO pojawi się oficjalnie w Polsce?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry