15.04.2019 15:22

Polak Mistrzem Europy w LoLa. Wygrana przez nokaut

Marcin Jankos Jankowski wygrał z drużyną G2 Esports LEC Spring Split 2019, zdobywając swój pierwszy tytuł mistrza Europy. Finał był jednostronnym widowiskiem – zakończył się wynikiem 3:0.

Marcin Jankos Jankowski
foto: kadr z wideo

Polak był blisko sukcesu już w ubiegłym roku, jego drużyna zajęła jednak w turnieju drugie miejsce. Tym razem powodów do świętowania jest dużo – i nie chodzi tylko o 80 000 euro, jakie otrzymała zwycięska drużyna.

Wrażenie robi przede wszystkim styl, w jakim G2 Esports z Marcinem Jankosem Jankowskim w składzie pokonała przeciwników. Ostatnia z gier trwała tylko 18 minut, co jest prawdziwą deklasacją.

Zapis ostatniej gry finału LEC Spring Split 2019 można obejrzeć poniżej.

FIFA eNations Cup
FIFA eNations Cup
Przeczytaj także Prezydent Andrzej Duda zapowiedział powołanie Reprezentacji Polski w FIFIE

Marcin Jankos Jankowski wygrał z G2 Esports LEC Spring Split 2019

Jankos dobył tytuł po pięciu latach gry w lidze – zwycięstwo G2 Esports otwiera przez zawodnikami zupełnie nowe możliwości rywalizacji. Polak będzie mógł uczestniczyć z zespołem w turnieju 2019 Mid-Season Invitational, zdobył także kwalifikację na Rift Rivals.

Dzięki wygranej w wiosennym splicie (rozgrywany jest także letni) League of Legends European Championship drużyna Polaka będzie rywalizować z najlepszymi na świecie.

Zobacz także: >> 40% graczy nie uznaje e-sportu za prawdziwy sport  <<

Europejska liga LoL to rozgrywki 10 najlepszych drużyn e-sportowych ze starego kontynentu. Mamy w niej jeszcze jednego reprezentanta - Jakuba Jactrolla Skurzyńskiego, którego drużyna Team Vitality zajęła ostateznie 5-6 miejsce (odpadła w pierwszej rundzie rozgrywek play-off).

Drugie miejsce zajął pokonany przez G2 Esports w finale Origen, trzecie przypadło zwycięzcom poprzedniej edycji – drużynie Fnatic.

Oglądacie e-sport?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry