29.11.2018 16:08

Polscy internauci usłyszeli Zew Cthulhu – papierowa gra RPG została ufundowana w 23 minuty

To już pewne – Wielki Przedwieczny zawita do Polski. I to podwójnie, jako spolszczony podręcznik RPG i jako scenariusze rozgrywające się w naszym kraju – Horror nad Wartą oraz Cienie Tatr.

Zew Cthulhu
foto: kadr z wideo

To już siódma edycja Zewu Cthulhu – gry RPG stworzonej na motywach pełnych grozy powieści H.P. Lovecrafta. Zbiórka społecznościowa na wydanie gry udała się wprost obłędnie – niezbędne 60 000 zł uzyskano w zaledwie 23 minuty, a na dzień przed końcem akcji zamówienia sięgnęły już kwoty niemal 800 000 zł.

Dzięki tak dobremu przyjęciu udało się ze sporym naddatkiem osiągnąć pułapy na cele dodatkowe – między innymi na scenariusze, które rozgrywają się w Polsce. Mroczne macki Cthulhu mają sięgać znanych nam miejsc i terenów, otulając je całunem okultystycznej tajemnicy, której rozwikłanie należeć ma do prowadzonych przez Mistrza Gry graczy.

Zew Cthulhu – obłędne zainteresowanie grą RPG

Co tak zauroczyło internautów? Odpowiedź podsuwa Daria Pilarczyk z zespołu BlackMonkGames, szykującego polskie wydanie gry:

"

Zew Cthulhu to gra fabularna, gdzie jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię. Reszta uczestników gry to Badacze Tajemnic, rozwiązujący zagadki bohaterowie z przypadku, którzy próbują powstrzymać mroczne siły przed przejęciem kontroli nad naszym światem. "

Call of Cthulhu – obłędna opowieść o popadaniu w szaleństwo [RECENZJA]
Call of Cthulhu – obłędna opowieść o popadaniu w szaleństwo [RECENZJA]
Przeczytaj także Call of Cthulhu – obłędna opowieść o popadaniu w szaleństwo [RECENZJA]

Zew Cthulhu jest grą, która doprowadza do szaleństwa nie tylko chętnych do zanurzenia się wyobraźnią w świat Wielkiego Przedwiecznego, lecz także prowadzone przez nich postaci – im więcej wiedzy zdobywa się o rozwikływanej tajemnicy, tym większy wpływ mają zdobyte informacje na zdrowie psychiczne Badaczy Tajemnic.

Zbiórka społecznościowa na wydanie gry Zew Cthulhu trwa do 30 listopada 2018 – gra trafi do regularnej sprzedaży w czerwcu 2019 roku. Część dodatków można jednak dostać tylko teraz – jeśli zdanie „Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn” sprawia, że macie ochotę założyć długie szaty i przytulać ośmiornice, warto zajrzeć na stronę zbiórki, nim będzie za późni i o Cthulhu odwiedzającym Wasze okolice będziecie dowiadywać się tylko z drugiej ręki, zamiast osobiście uczestniczyć w przygodzie w niszczenie ratowanie świata.

Grywacie w papierowe RPG?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry